Avengers

Joss Whedon új projektje

A New York Times-nak adott interjúban Joss Whedon az Avangers utáni terveiről beszélt. Úgy néz ki egy webes miniszériát fog Wastelanders névvel készíteni.

New York Times

Utómunka az Avengers-en

Vagy még sem. Nem teljesen biztos, de legalábbis már két színész is állítja, hogy pénteken még forgattak. Whedon viszont tagadja.

The Hollywood Reporter

Új Avengers előzetes van a Youtube-on

Youtube

25 új kép az Avengersből

Filmbuzi

Eddig még nem nagyon találkoztam példa értékű frissítésel Android tájon, de a Sony (leánykori nevén Sony Ericsson) most változtatott ezen. Gingerbread alatt több, úgy nevezett OTA frissítés érkezett a telefonra (azaz nem kellett géphez csatlakoztatni a telefont, csak megnyomni a frissítés gombot, és a telefon elintézte magától). Viszonylag sűrűn és gyorsan jöttek a frissítések. Már ez is eléggé pozitív a Sony felől, hogy minden újabb készülékét ténylegesen támogatta, de most jön a java.

Az ICS bejelentése után a Sony Ericsson bevállalta, hogy minden 2011-es Xperia készülékre megjelenik majd az 4.0-ás Android. December közepén az unlockolt Xperia telefonokra már fel lehetett tenni az ICS alfa változatát, majd február végefelé már a béta kiadásokat is le lehetett tölteni. Pár napja jött a hír, hogy az északi országokban már hivatalosan is lehet frissíteni a készülékeket, és úgy tűnik, Magyarország is ebbe a régióba tartozik. Az elsők között frissíthetjük az Xperia telefonjainkat.

Amikor a hírt olvastam, csak mosolyogtam egyet, és kissé reménykedve rányomtam a nálam lévő ray-en a frissítéskezelő alkalmazásra. Erre ő azzal felelt, hogy elérhető egy frissítés. Igen, a legújabb Android jött ezzel a frissítéssel, de nem OTA, hanem számítógépet igénylő frissítésként. A frissítő szoftvert, a PC Companion-t letöltve már meglepetés ért, egy kulturált, szépen kinéző és barátságos felület fogadott. Csatlakoztattam a telefont, rányomtam a frissítésre, és megindult a csoda.

A frissítés megkezdése előtt el kellett olvasnom az ICS frissítés előnyeiről és hátrányairól szóló rövid leírást, majd folytatódhatott a frissítés. Nem véletlen, hogy ezt elolvastatták velem, és külön pluszpont jár nekik a részletes tájékoztatásért. Az új Android változat ugyanis nem csak pozitív változásokat hozhat egyes telefonoknál. A 2011-es modellek nagy része 512 MB RAM-mal rendelkezik, ezenfelül csak egy magosak. Az ICS már a többmagos batárokra lett optimalizálva, több RAM-mal, ami azt jelenti, hogy nem biztos, hogy jobb élményben lesz része a felhasználónak a frissítés után.

A Sony fejlesztői blogon egy nagyon részletes és érthető bejegyzés jelent meg a Gingerbread–ICS frissítés kapcsán. Elmagyarázza, az új rendszer miért is fogyaszt több memóriát, mikor lehet jobb és mikor nem. Pozitív oldalon áll a sokkal szebb megjelenés, az egységesség, optimalizálás és az új funkciók, míg hátrány lehet az esetleges lassúság. Itt fontos, hogy nem laggolásról, azaz a felület akadozásáról van szó. Egyszerűen a régen használt alkalmazásokat a rendszer bezárja, felszabadítja az általa foglalt memóriaterületet, hogy az aktuálisan futó appnak több jusson. Ha mondjuk két ilyen alkalmazás között akarnánk váltani, az új rendszerben lassabb váltást érezhetünk.

A lassulást megelőzendő a Sony szoftverfejlesztői létrehoztak egy, a beépített alkalmazások elindulását megakadályozni tudó appot, a "Teljesítmény segéd"-et, amivel a nem kívánt, memóriaigényesebb beépített alkalmazásokat lehet száműzni. Még így is több, felesleges alkalmazást hagytak benne, például az Adatfigyelő app, amely a mobilinterneten forgalmazott adatmennyiséget méri már beépített szolgáltatás az ICS-ben, de még benne hagyták a fejlesztők. Emellett még megmaradt az Xperia Galéria nevű csoda, ami egy Gingerbread felületű Galéria, valószínűleg egy kicsit okosítva.

Én személy szerint nem vettem észre rajta lassulást, viszont mégszebb lett tőle a ray. Nagyon odafigyeltek most a Sony fejlesztői a szoftveres tökélyre. Az ICS rendszer szépségét nem vették el a túlcsicsázott, sajátos kinézettel, nem vettek el főbb funkciókat, és a saját dizájnjukat jól illesztették mind a rendszerhez, mind a telefonhoz. Frissítés során a személyes adatok is megmaradtak, emellett a gyárilag kapott alkalmazások is, mint például a zenefelismerő TrackID, a Timeescape, a csatlakoztatott eszközöket kezelő LiveWare, a megújult, frissítéseket kezelő Update Center, az ingyenes navi, a WisePilot, az OfficeSuite és még sok más app.

Első körben a frissítések elérhetőek a Sony Ericsson Xperia arc S, Xperia neo V and Xperia ray telefonokra érhető el. Nem olyan sokára pedig a Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active és Sony Ericsson Live with Walkman fogja megkapni a frissítést.

Én amondó vagyok, hogy megéri frissíteni, és mindent figyelembe véve nem bántam meg. Te frissítesz, vagy sem? Miért?

A frissítésről és felhasználói felületekről a Facebook oldalunk albumában több képet is találsz.

A Halo francishe a Microsoft legjövedelmezőbb saját készítésű játéksorozata, egyben a legnépszerűbb Xbox 360 exkluzív címe, így a csapat fontosnak tartja a kiemelt figyelem mellett a friss részek rendszeres kiadását. A negyedik felvonást már lassan egy éve bejelentették a 2011-es E3-on, a napokban pedig ennek résznek a multiplayerével kapcsolatos információk is napvilágot láttak.

A MarkMonitor egy internetes, márkavédelemmel foglalkozó cég, ügyfelei között van a Google, a Facebook, valamint a Microsoft. Valószínűleg utóbbi a napokban több domaint is lefoglalt (HaloInfinity.net, .org, .co.uk, .mobi, .de, HaloInfinityMultiplayer.com, .net, .org, .co.uk, .mobi, .de), melyek a következő epizód többjátékos módjára utalnak, ami a Halo: Infinity címet kapta.

Bár a domaineket magánszemélyként regisztrálták, vagyis a tényleges tulajdonos nem ismert, a MarkMonitoron keresztül bejegyzett Halo vonatkozású címek az esetek többségében valósnak bizonyultak.

via

Jack Tramiel, a Commodore International alapítója a mai nap folyamán elhunyt. Az általa alapított cég hozta el nekünk a Commodore 64, 128, illetve az Amigát és társait.

A lengyel származású üzletember megjárta Auschwitzot is, 1945-ben megmentették, két évre rá pedig az Egyesült Államok katonaságához csatlakozott, ahol is megtanulta az irodai eszközök, köztük az írógépek javítását is. Miközben 1953-ban taxisként dolgozott, a semmiből építette fel saját cégét, ahol szintén írógépeket javított. A hatvanas évek közepén Japánban tett útja során láthatta az első digitális számológépeket, és rájött, hogy a mechanikus számológép zsákutca.

Elhozta az amerikai piacra is a digitális technikát. Eleinte a Texas Instruments-szel együtt dolgozva, majd egymás ellen. Nem volt könnyű dolga, a cégekbe sokszor kellett tőkét injektálni. Rá kellett jönniük, hogy már nem elég az összeadás, a számítógépeké a jövő. Így született meg a Commodore PET, melyet a Chicago Consumer Electronics Show során mutatták be, 1977-ben, ahol hatalmas sikert aratott.

39 évvel auschwizti szabadulása után megalapította az Atari Corporation-t a játékvilág jól ismert alakját. Nevét anno, és talán még ma is úgy emlegetik, mint Steve Jobs-ét tesszük ma. Nem véletlenül. Négy évtized alatt a semmiből építette fel mindezt. 83 évesen hunyt el.

via

Épp csak megérkezett az Instagram az Androidra, amikor alig egy órája érkezett hozzánk a hír: a Facebook egy milliárd dollárt adott az Instagramért. Az Androidos indulással az Instagram az első napon egy millió új felhasználót szerzett, ha így tetszik, a Facebook minden új felhasználóért "csupán" ezer dolcsit fizetett.

A Facebookra ugyan lehet feltölteni képeket, de úgy néz ki, a két legnagyobb mobil platform használói inkább az Instagramot részesítik előnyben, ha a közösséggel akarják képeiket megosztani.

Persze jó dolog, hogy a Facebook ötletet lát az Instagramban, ráadásul ha ennyi pénzt adott ki érte, akkor remélhetőleg nem akarja eltüntetni az alkalmazást, de az utolsó fejlesztéseket figyelembe véve (igen, a Timeline-ról beszélek), nem biztos, hogy jó irányba fogja vinni a szolgáltatást.

Akár így lesz, akár nem, a backup sose árt, úgyhogy ha még nem ismerted, akkor itt az alkalom, hogy megismerkedj az instaport.me oldallal.

Miután engedélyezted az Instagramon keresztül a hozzáférést, lehetőséged van a fényképeid letöltésére ZIP file-ként. Az "advanced options" alatt különböző szűréseket végezhetünk: alapértelmezésben az összes fotót töltheted le, de megadhatod, hogy csak az utolsó X kerüljön be a zip file-ba, adott időszakban készült, amiket like-oltál, vagy egy adott #tag-hez tartozik (ebből max 100-at).

Ha RSS feed elérést akarsz a képeidhez, vagy a Flickr-re akarod feltölteni, akkor erre még várnod kell.

A szolgáltatás per pillanat erős terhelés alatt van, az öt képemet jó 2 percig kereste és tömörítette, viszont akár később is letölthetem a mentést.

Ha viszont nem akarsz a Facebookkal közösködni a képeiddel, akkor csak egy kattintás és máris törölheted magad az Instagramról.

Későbbi fejlesztésben akár a Facebookra is feltöltheted, ez azért a mai hír ismeretében vicces - valószínűleg az FB hamarabb meglépi majd a lépést .)

Ide hirdetést tehetnénk, de nem teszünk, mert jófejek vagyunk.

rólunk

Mindenről írunk, amiben áram folyik.
Vagy nem.

Ötleted, véleményed van? Küldj nekünk emailben bármit! (Max. kidobjuk.)

bitbloghu@gmail.com

Jelen vagyunk Twitteren és Facebookon is. Ha kisebb hírekről, érdekességekről is szeretnél hallani, kövess minket ott is!

aktív bejegyzések

címkék

1020 (1) 18+ (1) 2012 (1) 3D (12) 3d (2) 4 (1) 610 (1) 820 (1) 920 (1) Ace (1) Ace 2 (1) Ace 3 (1) Ada (1) adakozás (1) adatforgalom (1) adathalász (1) adatvédelem (1) adwords (1) agyhullám (1) ajándék (1) akció (3) album (1) alkohol (1) állás (2) Amazon (3) Android (43) android (5) Anglia (1) angrybirds (3) Angry Birds (1) Anonymous (1) AOL (1) API (1) App (1) app (17) Apple (30) apple (3) apple tv (2) appstore (1) App Store (1) arany (1) arm (1) ARM (1) ASUS (2) Atari (2) atomkatasztrófa (1) autó (1) Avengers (1) baba (1) babakocsi (1) baby (1) baki (1) baktérium (1) bankkártya (1) Barabási Albert-László (1) Battlestar Galactica (1) bejelentés (2) betörő (1) bezár (1) bikini (1) billentyűzet (1) Bing (2) bitcast (47) biztonság (3) BlackBerry (1) Blackberry (1) blizarrd (1) Bluetooth (1) böngésző (1) bőr (1) Borat (1) börtön (1) box.net (1) bryce (1) Budapest (2) Call of duty (1) camera (3) capcha (1) CD (1) cenzúra (4) CES (1) chrome (1) cippo (1) cloud (2) Commodore (1) Convertibles (1) Core (1) crossplatform (1) csalás (1) csőd (1) Curiosity (1) Darpa (1) DataTraveler (1) daz (1) daz studio (1) Desire 500 (1) Desire C (1) Device Manager (1) diablo (1) diákigazolvány (1) diktálás (1) DNS (2) Doctor Who (1) domain (1) DOS (1) DreamWorks (1) Drone (2) Dropbox (4) DuoS (1) e-kormányzat (1) e-vizum (1) elektromos (1) elmélet (1) embedded (1) Enterprise (1) érintőképernyő (1) Észak-Korea (1) Észak Korea (1) EU (1) eureka (1) Európai Unio (1) exoskeleton (1) EyeTap (1) Facebook (13) facebook (1) fail (1) FBI (2) Feedly (1) fegyver (3) Fehér ház (1) fejlesztő (1) felbontás (1) felhő (1) fénykép (1) Fesztivál (1) Fiat (1) Firefox (1) Flickr (2) flipboard (1) földrengés (1) folyadékhűtés (1) fotó (3) foursquare (2) Foursquare (2) frissítés (1) Fukoshima (1) G2 (1) Galaxy (5) Galaxy Tab (1) game (1) gamer (1) gamers (1) games (1) Game of Thrones (1) Gear (1) geek (1) geekanya (1) geek chic (2) geogebra (1) Gépek lázadása (1) Glass (1) gmail (1) GoMiso (1) google (4) Google (45) Google+ (1) Google Books (1) Google Calendar (1) Google Drive (3) Google Fiber (1) Google Glass (2) Google Glasses (2) Google Maps (3) Google naptár (1) Google Play (1) Google Reader (18) google tv (2) görkorcsolya (1) görkori (1) GPS (3) gyerek (2) gyógyászat (1) gyorshír (1) hack (2) hajózás (1) Háj Fájv (1) HAL (1) halo (1) hálózat (1) hexagon (1) hiba (2) hitachi (1) hoax (1) hologram (1) Home (1) Horvátország (2) hotspot (1) HP (1) HTC (5) HTML5 (1) hurrikán (1) HyperX (1) ICS (1) IFTTT (1) iGO (1) IM (1) ingyen (7) ingyenes (1) injekciós tű (1) Instagram (6) instagram (3) intel (1) Intel (2) Intel NUC (1) interjú (1) internet (3) IO (2) ios (1) iOS (12) ipad (3) iPad (3) iPhone (4) iphone (2) iPod (1) Irán (1) írás (1) Iron Man (1) iskola (3) ISP (1) ISS (1) iTunes (1) itunes (1) ivókút (1) Jancsa János (1) japán (1) Japán (1) játék (10) játékosok (1) Java (2) jelszó (2) Joss Whedon (1) jurassic park (1) kamera (1) karácsony (2) káromkodás (1) katasztrófa (1) kategória (1) kávé (1) Kazahsztán (1) kép (1) képek (1) kézírás (1) kiállítás (1) Kickstart (1) Kickstarter (2) kindle (1) Kindle (2) Kingston (2) KitKat (1) Kit Kat (1) Kodak (1) közlekedés (1) közösségi média (1) kupon (1) kütyü (2) LAN-party (1) launcher (1) leap (1) Lego (1) Lenovo (1) Leonard Nimoy (1) lg (1) LG (4) Linus Torvalds (2) Linux (3) lippile (1) LittleBits (1) little printer (1) live (1) Locato (2) London 2012 (1) lopás (1) Louis Vuitton (1) Lovelace (1) Lumia (5) Madakaszkár (1) Magánszám (1) Magyarország (2) Maps (1) Mars (1) MasterCard (1) McAfee (1) McDonalds (1) Medal of Honor (1) Meebo (1) menü (1) mérnök (1) mib (1) Microsoft (14) microsoft (2) Miso (1) mmorpg (1) mobil (5) mobilinternet (3) mobiltárca (1) Mocrosoft (1) monitor (1) Motorola (1) mp3 (1) mp3 lejátszó (1) munka (3) MySpace (1) nanotechnológia (1) napszemüveg (1) NAS (1) nasa (1) NASA (3) National Geographics (1) Navy Seals (1) Németh Kriszta (1) netbook (1) Neus (1) New York (2) Nexus (7) Nexus 4 (1) Nexus 5 (2) Nexus 8 (1) NFC (3) Nokia (8) nook (1) notebook (2) Note 3 (1) NSA (1) Nvidia (2) nyár (1) nyaralás (4) NYPD (1) Office (1) Office 365 (1) okostelefon (3) oktatás (1) Olimpia (1) One (3) One S (1) One V (1) opensource (1) Open Hardware (1) Oracle (2) Oroszország (1) orvos (2) Oyster (1) PadFone (1) Panasonic (1) panasonic (1) paranoid (1) PC (1) person of interest (1) Phone (1) pishing (1) Pixel (1) podcast (8) Pollner (1) pornó (1) portal (1) Portal (1) posterous (1) POV (1) Prince of Persia (1) PRISM (1) programozó (1) protézis (1) QR (1) quadcopter (1) QuickOffice (1) R2D2 (1) RapidShare (1) Raspberry Pi (1) ray (1) RED (1) reklám (3) rémhír (1) rendőrség (1) retina (5) retro (2) RFID (2) rizsfőző (1) roaming (2) robot (3) RSS (1) rss (17) rss olvasó (17) S3 (1) S4 (1) sajtóbejelentés (3) sajtóközlemény (5) samsung (1) Samsung (14) San Francisco (1) scanner (1) SD kártya (1) sennheiser (1) Sensordrone (1) Series 9 (1) sim (1) siri (1) Siri (1) SketchUp (1) Skype (2) smartphone (2) smartwatch (1) Smithonian (1) social media (2) software (1) sony (1) Sony (4) Sony Ericsson (1) SSD (1) startup (1) starwars (1) Star Trek (7) Star Wars (1) Steam (2) steam (1) STEM (1) Steve Jobs (1) Steve Mann (1) Steve Wozniak (1) StreetView (2) Streisand (1) Surface (7) szabadalom (3) szex (1) Sziget (1) szolgáltató (1) szomszéd (1) T-Mobile (3) t-shirt (1) Tablet (1) tablet (8) támadás (1) tanulás (1) tárhely (1) tarifa (1) TBBT (1) TED (1) tegra3 (1) Tegra3 (1) TELE2 (1) telefon (7) Telekom (1) Telenor (2) térkép (3) Tesla (1) teszt (7) tipp (3) Titanic (1) töltő (1) top (1) Törökország (1) Toshiba (1) Transformer (1) Translate (1) Trimble (1) tudomány (2) Twitter (10) twitter (5) tycoon (1) új (1) Ukky (1) ultrabook (2) űrkutatás (1) USB (3) USB3 (1) utazás (1) üvegszál (1) Valve (3) vásárlás (2) Vatikán (1) vélemény (1) verseny (1) vicc (2) videó (2) vietnam (1) Viper (1) vírusírtó (1) víz (2) Vodafone (2) VW (1) Wallet (1) webcam (1) WhatsApp (1) Wi-Drive (1) wifi (2) William Shatner (1) Wil Wheaton (1) winamp (1) Windows (4) Windows 8 (2) Windows Phone (1) windows phone (3) WWDC (1) xbox (2) Yahoo (1) Youtube (3) zene (1) Zuckerberg (3)
süti beállítások módosítása