Mai hírsalátánk főbb hírei: Ingyen Wolfeinstein 3D. Facebook App Center. A jövő GPS-e. Legális gyerekpornó.

ASUS PadFone 14,1 órás aksival

Az Engadget utánajárt: az ASUS PadFone-nal (ez az az öszvér, ami ha akarom telefon, ha akarom tablet, ha pedig nagyon akarom: netbook) laptop üzemmódban 14,1 órát bír 3G-s netezés mellett.

Fizetős Facebook app-ok

A Facebook szerdán bemutatta az App Center-t, az App Store vagy a Google Play (amelyik jobban tetszik) webes Facebookos változatát. Előnye: egy helyen megtalálhatunk mindent. Másik előnye: jöhetnek a fizetős app-ok. Jippie!

Csak én gondolom úgy, hogy tisztára úgy néz ki, mint az iTunes?

Kiterjesztett valóság alapú GPS

pioneer-avic-vh99-hud[1].jpg

Ha a fenti kép az F29-Retaliator-ra emlékeztet (ifjú titánoknak: ez egy 1991-ben kiadott repülőgépszimulátor) - vagy bármely más szimulátorra - akkor az csupán a véletlen műve. A fenti dolog ugyanis egy szélvédőre vetített GPS, ami annyira létezik, hogy júliusra várják az Egyesült Államokban, 3-4.000$ körüli áron.

A linkre klikkelve működés közben készült videó is látható.

Boldog szülinapot Wolfeinstein 3D

20 éves lett a kultikus FPS játék, a Wolfeintein 3D (a szerk: ez volt az első lövöldözős dolog, amivel játszottam). A jeles alkalomnak köszönhetően ingyen lehet weben keresztül(!) játszani. Figyelem: a kódok nem működnek és amerikai proxy kell hozzá.

Ja, és az iTunes-ban is ingyenes.

Legális gyerekpornó

Egy bírósági határozat szerint New Yorkban legális a gyerekpornó nézése, ha azt neten teszed és nem mented le egyik képet sem.

S bár az első gondolatom a felháborodás, ha körbejárjuk ezt a témát, akkor nem is olyan hülye ez a bírósági ítélet, mint amilyennek tűnik. Nyilván az ember relatív könnyen kerül egy félresikerült kereséssel olyan oldalra, ahova jó érzésű ember nem akar eljutni. Ha innen a rendőrséget hívja, könnyen úgy járhat, mint az a brit úriember, akinek megtiltották, hogy gyermekeivel felügyelet nélkül legyen, miután véletlen letöltött egy ilyen anyagot.Ha mondjuk valóban véletlen kerül oda, akkor is bekerül a böngésző előzményei közé, meg a cache-be is letöltődik néhány kép.

Második gondolatom tehát e megértés volt: igenis jól van az, hogy a véletlen meglátott törvénytelen dolgokért nem büntetnek minket.

Végül azonban megint csak oda jutottam, hogy bizony ez nem kóser: vagy véletlen odakerül az illető, akkor ugye illik felháborodva hívni a zsarukat, azonban ha több száz ilyen kép van a cache-ben, akkor én azt már több, mint gyanúsnak tartom. Pláne úgy, hogy ma már szinte semmit nem kell vinyóra menteni, mert a net mindenhol és mindenkor a rendelkezésünkre áll.

 

Már csak pár óra, és elkezdődik az idei Dropquest, a Dropbox.com által rendezett verseny. Tavaly több gigabájtnyi tárhelyet lehetett egy kis szabadidővel és leleményességgel összeszedni, az idei veresenyen sem lesz másként.

Mindenki, aki a versenyt sikeresen befejezi, legalább 1 GB tárhellyel gyarapodik, illetve a sikeres versenyzők az egyes feladatokért is kaptak tavaly extra tárhelyet, így valószínűleg idén is. Nem csak az első helyért érdemes játszani, hiszen azok is nyernek, akik nem elsőként érnek célba. Sőt, mindenki csak nyerhet, hiszen ha egy feladvány túl nehéznek bizonyul, kis idő után segítséget nyújtanak a szervezők.

A versenyhez szükséges az angol tudás, így minden lefordítása helyett álljon itt az eredeti leírás (egy részlete, többi a lenti linken).

What is Dropquest? Dropquest is a multi-step scavenger hunt that has you solve a series of puzzles (inspired by the likes of MIT’s Mystery Hunt or Notpron [though not nearly as time/effort-consuming]). Everyone who completes Dropquest will get at least 1 GB of extra free space, even if you participated last year. Also, everyone starts at the same time, but the questers who finish the soonest get additional amazing prizes.

1st place (1) Dropbox employee hoodie, LIMITED EDITION Dropbox Hack Week t-shirt, Dropbox drawing signed by the entire Dropbox team, invitation to help write the next Dropquest, 100 GB for life
2nd place (10) Dropbox employee hoodie, Dropbox t-shirt, 20 GB for life
3rd place (15) Dropbox t-shirt, 5 GB for life
4th place (50) 2 GB for life
5th place (100) 1 GB for life

Any rules? This year, we won’t tolerate use of our support, forums, or blog for Dropquest hints or answers — our wonderful mods and support team would really appreciate it. In fact, you’ll probably get disqualified if we catch you doing this.

When is it? Dropquest starts Saturday, May 12, at 10AM PST (17:00 GMT). Don’t be late.

 

To get started, head here
(this link won’t work until Dropquest is ready)

További információk a versenyt bejelentő, hivatalos bejegyzésben olvashatók. Sok sikert!

A Steam MIDWEEK MADNESS akciójának keretében kemény 5 euróért, most 66%-kal olcsóbban megvásárolható a Valve méltán híres játéka, a Portal 2.

Aki volt olyan szerencsés, és elkapta azt az időszakot, amikor az első generációs játék ingyenesen letölthető volt, vagy esetleg annyira megtetszett, hogy azonnal megvette, most olcsón kiegészítheti a kollekciót.

5 euró már nem olyan sok a teljes, ko-op. játékért, így aki kétes forrásokból szerezte meg a játékot, és tetszik neki annyira, hogy még fizessen is érte, féláron megteheti. Windowsra, OS X-ra a Steam szerver előnyeivel. Sőt, mindkét játék (Portal, Portal2) is 66%-os kedvezménnyel vehető meg. (Bár eddig sem volt túl drága.)

Portal 2 féláron

A játékról

 

A Portal 2 ugyanabból az újszerű játékmenetből, történetből és zenéből merít, mely az első Portalnak több mint 70 elismerést és rajongói kultuszt eredményezett.

A Portal 2 egyjátékos része dinamikus új karaktereket, friss rejtvényelemeket és sokkal több ördögi tesztkamrát vonultat fel. A játékos az Aperture Science Labor eddig még nem látott területeit fedezi fel, és újra találkozik GLaDOS-szal, a gyilkos hajlamú számítógéppel, aki az első részben is végigkísérte.

A játék kétjátékos együttműködő módjának különálló játékmenete van saját történettel, tesztkamrákkal, és két új játékos-karakterrel. Ez az új játékmód arra készteti a játékosokat, hogy újraértelmezzenek mindent, amit addig a portálokól tudni véltek. A sikerhez nem csak közös cselekvésre, de közös gondolkodásra is szükség lesz.

Termékjellemzők

  • Kiterjedt egyjátékos mód: Következő generációs játékmenettel és igen lebilincselő történettel.
  • Teljes kétszemélyes együttműködő mód: Többjátékos mód saját különálló történettel, karakterekkel és játékmenettel.
  • Fejlett fizika: Lehetővé teszi érdekes kihívások egész skálájának létrehozását, sokkal nagyobb, de nem jelentősen nehezebb játékot eredményezve.
  • Eredeti zene.
  • Hatalmas folytatás: Az első Portalt világszerte több mint 30 publikációban választották a 2007-es év játékává.
  • Szerkesztőeszközök: Portal 2 szerkesztőeszközöket is tartalmazni fog. Megjegyzés: A megjelenést követően válik majd elérhetővé.

Kevesebb mint egy hétre volt szükség, és az eddig csak a Samsung Galaxy SIII-on elérhető Flipboard mindenki számára elérhető, letölthető.

Az Apple mobil eszközein már elég nagy sikernek örvendő közösségi hírolvasó alkalmazás végre Androidra is megérkezett. Az új appot ugyan nem a Google Play Store-ból lehet megszerezni, de szerencsés tesztelők sikeresen exportálták az apk fájlt, és mindenki számára elérhetővé tették.

További képeket a facebookos oldalunkra töltünk fel, ha már ott jársz, kövess minket, akár az oldalon nem megjelenő rövid hírekkel, érdekességekkel jelentkezünk ott.

Ma fél 11-kor tette elérhetővé egy fórumozó az appot telepítő fájlt. Letöltöttem, egyelőre tesztelem az alkalmazást, úgy tűnik, minden funkciója teljes értékű. Így viszont nem érthető, miért mondták azt a Flipboard fejlesztői, hogy a felhasználói élmény biztosítása érdekében nem futhat minden telefonon.

Nagyszerűen fut LG Optimus 2X, Sony Ericsson xperia active és HTC One S készülékeken, nem nagyon kell félni ettől az apptól. Legfeljebb attól lehet tartani, hány ember veti majd rá magát, amint megjelenik a Play Store-ban is.

via

4466482623_6aea29d90a_z[1].jpg

Néhány éve testközelből láthattam, hogy mit jelent 50+ évesen egy teljesen más típusú programozási környezetbe kerülni, főleg akkor, ha az ember megszokott egy adott munkatempót és munkaminőséget, ami a más típusú gondolkozást igénylő környezetben hiányzik. Bármennyire is szeretek fejleszteni, akkor világossá vált számomra, hogy ha nem akarok nyugdíjas koromig intenzíven "iskolapadban" ülni a munka mellett, akkor hamarosan tovább kell lépnem karrier ügyben.

Bár néhányan talán képesek a folyamatos fejlődésre (vagy ezzel áltatják magukat), a valóság az, hogy míg a "normál" fejlesztő begyepesedik egy programozási nyelvbe, ahol a megszokott funkció/objekt készletet 99%-os biztonsággal és hatékonysággal használja, addig évente törnek fel az ifjú titánok, akik mindenféle nem-konvencionális dolgokkal próbálkoznak - sikerrel. Mindeközben az élet (és a programozási nyelvek) is haladnak a maguk útján, s míg a kóder a mindennapi feladataival van elfoglalva, esetleg közben családot is alapít, addig egyre másra jönnek ki az új programverziók új funkció/objekt készlettel. S bár még a régi módszerek működnek, az ifjú titán a hátunk mögött markába röhögve javítja ki másfél képernyőnyi kódunkat egyetlen sorra...

Kivételt képeznek a kihalóban lévő programnyelvek zsenijei, akik szabadúszóként szinte bebetonozódtak a vállalati infrastruktúrába, mert senki sem képes leváltani a 30 éve stabilan működő, toldozott, foltozott COBOL rendszert.

A Bloomberg egész konkrétan zsákutcának tekinti a programfejlesztői karriert, mivel a legtöbb esetben 35 felett nehéz, vagy lehetetlen állást találni. A munkaadók válnak meg munkavállalóiktól, mert azok technikailag elmaradottak (például nem ismerik a programnyelv legfrissebb verziójának újdonságait), vagy mert túlképzettek (!) a rendelkezésre álló feladatokhoz. Utóbbi esetben nevezzük nevén a gyereket: egy túlképzett programozó lényegesen drágább, mint egy kevés (önéletrajzba beleírható) tapasztalattal rendelkező programozó.

Még ha tapasztalatom szerint igenis lehet találni 40 felett is fejlesztői állást, a jövőmet én már nem mertem erre feltenni: évek óta lassan, de biztosan távolodóm a tényleges kódtól, annyira, hogy már órákban mérhetem az egy hónapban bitcsiszolással eltöltött időt, helyette inkább a fentebb említett ifjú titánokat juttatom megfelelő mennyiségű és minőségű IT-Concepthez. Ti hogy látjátok a jövőt?

via Slashdot

rólunk

Mindenről írunk, amiben áram folyik.
Vagy nem.

Ötleted, véleményed van? Küldj nekünk emailben bármit! (Max. kidobjuk.)

bitbloghu@gmail.com

Jelen vagyunk Twitteren és Facebookon is. Ha kisebb hírekről, érdekességekről is szeretnél hallani, kövess minket ott is!

aktív bejegyzések

címkék

1020 (1) 18+ (1) 2012 (1) 3d (2) 3D (12) 4 (1) 610 (1) 820 (1) 920 (1) Ace (1) Ace 2 (1) Ace 3 (1) Ada (1) adakozás (1) adatforgalom (1) adathalász (1) adatvédelem (1) adwords (1) agyhullám (1) ajándék (1) akció (3) album (1) alkohol (1) állás (2) Amazon (3) android (5) Android (43) Anglia (1) angrybirds (3) Angry Birds (1) Anonymous (1) AOL (1) API (1) app (17) App (1) apple (3) Apple (30) apple tv (2) appstore (1) App Store (1) arany (1) arm (1) ARM (1) ASUS (2) Atari (2) atomkatasztrófa (1) autó (1) Avengers (1) baba (1) babakocsi (1) baby (1) baki (1) baktérium (1) bankkártya (1) Barabási Albert-László (1) Battlestar Galactica (1) bejelentés (2) betörő (1) bezár (1) bikini (1) billentyűzet (1) Bing (2) bitcast (47) biztonság (3) Blackberry (1) BlackBerry (1) blizarrd (1) Bluetooth (1) böngésző (1) bőr (1) Borat (1) börtön (1) box.net (1) bryce (1) Budapest (2) Call of duty (1) camera (3) capcha (1) CD (1) cenzúra (4) CES (1) chrome (1) cippo (1) cloud (2) Commodore (1) Convertibles (1) Core (1) crossplatform (1) csalás (1) csőd (1) Curiosity (1) Darpa (1) DataTraveler (1) daz (1) daz studio (1) Desire 500 (1) Desire C (1) Device Manager (1) diablo (1) diákigazolvány (1) diktálás (1) DNS (2) Doctor Who (1) domain (1) DOS (1) DreamWorks (1) Drone (2) Dropbox (4) DuoS (1) e-kormányzat (1) e-vizum (1) elektromos (1) elmélet (1) embedded (1) Enterprise (1) érintőképernyő (1) Észak-Korea (1) Észak Korea (1) EU (1) eureka (1) Európai Unio (1) exoskeleton (1) EyeTap (1) facebook (1) Facebook (13) fail (1) FBI (2) Feedly (1) fegyver (3) Fehér ház (1) fejlesztő (1) felbontás (1) felhő (1) fénykép (1) Fesztivál (1) Fiat (1) Firefox (1) Flickr (2) flipboard (1) földrengés (1) folyadékhűtés (1) fotó (3) foursquare (2) Foursquare (2) frissítés (1) Fukoshima (1) G2 (1) Galaxy (5) Galaxy Tab (1) game (1) gamer (1) gamers (1) games (1) Game of Thrones (1) Gear (1) geek (1) geekanya (1) geek chic (2) geogebra (1) Gépek lázadása (1) Glass (1) gmail (1) GoMiso (1) Google (45) google (4) Google+ (1) Google Books (1) Google Calendar (1) Google Drive (3) Google Fiber (1) Google Glass (2) Google Glasses (2) Google Maps (3) Google naptár (1) Google Play (1) Google Reader (18) google tv (2) görkorcsolya (1) görkori (1) GPS (3) gyerek (2) gyógyászat (1) gyorshír (1) hack (2) hajózás (1) Háj Fájv (1) HAL (1) halo (1) hálózat (1) hexagon (1) hiba (2) hitachi (1) hoax (1) hologram (1) Home (1) Horvátország (2) hotspot (1) HP (1) HTC (5) HTML5 (1) hurrikán (1) HyperX (1) ICS (1) IFTTT (1) iGO (1) IM (1) ingyen (7) ingyenes (1) injekciós tű (1) instagram (3) Instagram (6) intel (1) Intel (2) Intel NUC (1) interjú (1) internet (3) IO (2) ios (1) iOS (12) iPad (3) ipad (3) iphone (2) iPhone (4) iPod (1) Irán (1) írás (1) Iron Man (1) iskola (3) ISP (1) ISS (1) iTunes (1) itunes (1) ivókút (1) Jancsa János (1) japán (1) Japán (1) játék (10) játékosok (1) Java (2) jelszó (2) Joss Whedon (1) jurassic park (1) kamera (1) karácsony (2) káromkodás (1) katasztrófa (1) kategória (1) kávé (1) Kazahsztán (1) kép (1) képek (1) kézírás (1) kiállítás (1) Kickstart (1) Kickstarter (2) kindle (1) Kindle (2) Kingston (2) KitKat (1) Kit Kat (1) Kodak (1) közlekedés (1) közösségi média (1) kupon (1) kütyü (2) LAN-party (1) launcher (1) leap (1) Lego (1) Lenovo (1) Leonard Nimoy (1) lg (1) LG (4) Linus Torvalds (2) Linux (3) lippile (1) LittleBits (1) little printer (1) live (1) Locato (2) London 2012 (1) lopás (1) Louis Vuitton (1) Lovelace (1) Lumia (5) Madakaszkár (1) Magánszám (1) Magyarország (2) Maps (1) Mars (1) MasterCard (1) McAfee (1) McDonalds (1) Medal of Honor (1) Meebo (1) menü (1) mérnök (1) mib (1) Microsoft (14) microsoft (2) Miso (1) mmorpg (1) mobil (5) mobilinternet (3) mobiltárca (1) Mocrosoft (1) monitor (1) Motorola (1) mp3 (1) mp3 lejátszó (1) munka (3) MySpace (1) nanotechnológia (1) napszemüveg (1) NAS (1) NASA (3) nasa (1) National Geographics (1) Navy Seals (1) Németh Kriszta (1) netbook (1) Neus (1) New York (2) Nexus (7) Nexus 4 (1) Nexus 5 (2) Nexus 8 (1) NFC (3) Nokia (8) nook (1) notebook (2) Note 3 (1) NSA (1) Nvidia (2) nyár (1) nyaralás (4) NYPD (1) Office (1) Office 365 (1) okostelefon (3) oktatás (1) Olimpia (1) One (3) One S (1) One V (1) opensource (1) Open Hardware (1) Oracle (2) Oroszország (1) orvos (2) Oyster (1) PadFone (1) Panasonic (1) panasonic (1) paranoid (1) PC (1) person of interest (1) Phone (1) pishing (1) Pixel (1) podcast (8) Pollner (1) pornó (1) portal (1) Portal (1) posterous (1) POV (1) Prince of Persia (1) PRISM (1) programozó (1) protézis (1) QR (1) quadcopter (1) QuickOffice (1) R2D2 (1) RapidShare (1) Raspberry Pi (1) ray (1) RED (1) reklám (3) rémhír (1) rendőrség (1) retina (5) retro (2) RFID (2) rizsfőző (1) roaming (2) robot (3) rss (17) RSS (1) rss olvasó (17) S3 (1) S4 (1) sajtóbejelentés (3) sajtóközlemény (5) Samsung (14) samsung (1) San Francisco (1) scanner (1) SD kártya (1) sennheiser (1) Sensordrone (1) Series 9 (1) sim (1) Siri (1) siri (1) SketchUp (1) Skype (2) smartphone (2) smartwatch (1) Smithonian (1) social media (2) software (1) Sony (4) sony (1) Sony Ericsson (1) SSD (1) startup (1) starwars (1) Star Trek (7) Star Wars (1) Steam (2) steam (1) STEM (1) Steve Jobs (1) Steve Mann (1) Steve Wozniak (1) StreetView (2) Streisand (1) Surface (7) szabadalom (3) szex (1) Sziget (1) szolgáltató (1) szomszéd (1) T-Mobile (3) t-shirt (1) Tablet (1) tablet (8) támadás (1) tanulás (1) tárhely (1) tarifa (1) TBBT (1) TED (1) tegra3 (1) Tegra3 (1) TELE2 (1) telefon (7) Telekom (1) Telenor (2) térkép (3) Tesla (1) teszt (7) tipp (3) Titanic (1) töltő (1) top (1) Törökország (1) Toshiba (1) Transformer (1) Translate (1) Trimble (1) tudomány (2) twitter (5) Twitter (10) tycoon (1) új (1) Ukky (1) ultrabook (2) űrkutatás (1) USB (3) USB3 (1) utazás (1) üvegszál (1) Valve (3) vásárlás (2) Vatikán (1) vélemény (1) verseny (1) vicc (2) videó (2) vietnam (1) Viper (1) vírusírtó (1) víz (2) Vodafone (2) VW (1) Wallet (1) webcam (1) WhatsApp (1) Wi-Drive (1) wifi (2) William Shatner (1) Wil Wheaton (1) winamp (1) Windows (4) Windows 8 (2) Windows Phone (1) windows phone (3) WWDC (1) xbox (2) Yahoo (1) Youtube (3) zene (1) Zuckerberg (3)
süti beállítások módosítása