Tegnap írtunk már az új magyar bár- és kocsmakereső appról Locato-ról, most íme egy kis kérdezz felelek a készítőkkel. Ha te is szeretnéd bemutatni új (vagy nem éppen új) appodat, keress meg minket a jobb oldalt látható email címen!

Kik vagytok, hogyan jutott eszetekbe ez az alkalmazás?

Két ötletgazdája van a Locato-nak, Kinál Marcell és Katona Máté. Hogy jutott eszünkbe az alkalmazás? Gondolom nekünk is pont, mint azoknak, akik már csináltak hasonlót: ittasan álltunk a város közepén hajnalban, bambán nyomkodva az okostelefonunkat, és ugyanazt a kérdést üvöltöttük artikulálatlanul: Miért nincs egy normális alkalmazás az ilyen esetekre?! Hát így.

Az adatokat hogyan szerzitek be ennyi helyről? Pontosan most mennyi az annyi?

Az adatbázisunk jelenleg 347 helyet tartalmaz (folyamatosan bővül), ezeknek maximum 10%-a minősül olyan helynek ahol elsődlegesen nem alkoholt, hanem meleg ételt fogyaszt a vendég. A telefonokon kevesebb fog megjelenni, ugyanis, ahogy azt a segédanyag is írja, csak a napi aktuális adatokat küldi a szerver. Így azok a helyek meg sem jelennek, amik az adott napon még/már, vagy egyáltalán nincsenek nyitva.

Milyen gyakorisággal frissítitek az adatokat?

Folyamatosan, ahogy időnk engedi. Sajnos nem egyszerre változnak az árak, nyitnak/zárnak helyek, így nem is lehet periodikusan frissíteni. Jelenlegi erőforrásaink nagy részét az adatbázis köti le, de aki jobban átnézi az alkalmazást, láthatja, hogy magánemberként is tud segíteni nekünk. Van egy "jelentő" funkciónk, amit a piros bug ikon jelez a helyek profiloldalán. Itt a felhasználó, ha valami hibát észlel, anonim módon el tudja küldeni, így mi is gyorsabban tudunk reagálni.

Látszik, hogy sokat dolgoztatok az appon, mi az, amire különösen büszkék vagytok, mi az, ami várható a közeljövőben? (Például offline is használható lesz majd? Android widgetek?)

Még nincs mire büszkének lenni! Rengeteg ötletünk van, amiket meg szeretnénk valósítani, de azért bugfix-ekkel is elleszünk. A további okostelefonos fejlesztésekről az oldal elindulásáig nem tudok nyilatkozni. Most az oldal véglegesítése a legfontosabb, szeretnénk ott is kiemelkedőt alkotni.

Mikor indul az odalatok? (locato.hu)

Aha. Hát, igen... :)

Ide hirdetést tehetnénk, de nem teszünk, mert jófejek vagyunk.

Már szinte nincs ember, aki ne látta volna a Men In Black széria első két részét, vagy ne hallott volna róla legalább. Nos, a történetből kihoztak egy harmadik filmet is, amit kicsivel több mint egy hét múlva már a hazai mozikban is élvezhetünk.

A médiagépezet beindult, a hivatalos főcímzene mellett már a mobil játék kis előzetese is kint van YouTube-on. Vagy nincs. Nézd meg alant:

The official game of Sony Pictures' exciting action blockbuster, Men in Black 3 will be available for FREE from May 23rd on Xperia smartphones.

Az addig oké, hogy a Sony Pictures készítette a filmet, de a játék valószínűleg nem csak az Xperiákra lesz ingyen elérhető. Majd meglátjuk, legfeljebb egy Xperia tulajdonos megosztja a többiekkel. Sőt, több mint valószínű, hogy iOS-re is elérhető lesz. A lényeg: egy hét múlva jön a játék!

Avagy hol igyak ma este? Aki erre a kérdésre nem tudja kapásból a választ, segítségére siet mind iOS, mind pedig Android alatt a Locato névre hallgató, magyar fejlesztésű ingyenes app.

Locato

Ezt az alkalmazást már mindenki kitalálta és sokan megcsinálták: budapesti szórakozóhelyek és események, egyszerűen, sallang nélkül Androidra.

Ha itt vagy, valószínűleg a próbálkozások nem igazán jöttek össze. Szerintünk sem elég napi 10-15 esemény és pár tucat szórakozóhely. A választást akarod. Az összes potenciális szórakozóhelyet, kocsmát, bárt és azok eseményeit. A bőség zavarát.

Nálunk több mint 300 budapesti helyszínt ismerhetsz meg. Nem, nem éttermekkel és teázókkal higítjuk a felhozatalt. Itt a kulináris élvezet helyett az alkoholmámoré és a könnyűzenei programoké a főszerep.

Azt gondolod ismered a budapesti éjszakát? Töltsd le a Locato-t és gondold újra!

Amit mutat:

  • Mutatja az éjszaka helyszineinek képeit, eseményeit, itallapjait és italakcióit.
  • Mutatja az éjszaka eseményeit, azok zenei stílusát, fellépőit és belépő árait.
  • Mutatja a város italakcióit, azok árait és alkohol típusát.
  • Mutatja a keresőt amivel tudsz keresni eseményekre, helyszínekre, alkoholra és italkciókra.
  • Mutat Téged, hogy tudd, merre van a hely, esemény, italakció amit keresel, és azt is mutatja, hogy hogyan jutsz el oda.

Amit nem mutat:

Nem mutatja a fényt az alagút végén. Még...

Töltsd le, és mondd el a véleményedet, esetleg már a tapasztalataidat is! ;)

Get it on Google Play Locato - Locato.hu

Egy újabb bejegyzésben megismerhetitek az app történetét és pár kérdésünkre a készítők válaszait: Locato kérdezz-felelek

A Lumia család teljessé vált, a Lumia 610 és 900, a legkisebb és a legnagyobb Lumia pár hónap múlva már Magyarországon is elérhető lesz. A mai sajtótájékoztatón megfogdoshattuk az első hazai példányokat, és amint lehet, teszttel is jelentkezünk. Egyelőre a Lumia 610-et mutatnánk be, később majd a 900-asról is lesz szó.

lumia610.jpg

Először az olcsó árkategórát megcélzó Lumia 610-es modell várható, egy-két hónap múlva mind egyes szolgáltatók kínálatában, mind pedig függetlenül elérhetőek lesznek. A független változat bevezető ára újonnan 70 ezer forintra tehető, amit lejjebb nyomnak majd a szolgáltatói kedvezmények és promóciók. (70 értsd: egy hatos, utána sok kilences.)

A telefon a Windows Phone Tango változatával jön majd, ami lehetővé teszi, hogy 512 MB helyett 256 MB RAM, illetve 1 GHz helyett egy 800 MHz-es processzor ketyegjen benne. A telefon maga nem érződik lassúnak, a Windows Phone-nál megszokott gördülékenységgel megy minden, korlátozások csak a nagyobb igényű játékoknál, komolyabb alkalmazásoknál lehetnek, illetve a multitask képességei lettek megnyirbálva.

Igyekeztek minél olcsóbb telefont előállítani minél jobb minőségű anyagból. Így lehet az például, hogy az összeszerelés és az anyaghasználat jobbnak tűnik, mint például a 710-esé. A 610-esnek már nem hardveres gombjai vannak (de a hardveres kamera gomb megmaradt), emellett az előlapon nem ClearBlack TFT kijelző fogad minket, hanem egy átlagos TFT lapka, ez egy kisebb visszalépés a 710-eshez képes. Viszont WP követelményei miatt nem kell félni, a kijelző még mindig 480x800 felbontású (3,7"-en), illetve legalább 4 ujjat érzékel egyszerre. Kamera tekintetében nem a legjobb, de itt is hozza a szintet a Nokia legújabb telefonja: 5 MP autofókusz, LED vaku, videó esetén pedig VGA felbontásban 30 fps-re képes.

Mivel Nokia telefonról van szó, így a 610-esre is elérhető a Nokia Drive, Nokia Maps és társai, tehát navigációra már külön nem kell pénzt kiadni. A célközönség a fiatalabb korosztály, akiknek ez lesz az első okostelefonjuk, vagy nem akarnak túl drága telefont venni, de szeretnének telefonról emailezni, fecebookot és twittert használni. Célcsoport lehet még az olyan dolgozók, akik eddig nem kaptak csúcskategóriás telefont, hiszen az a főnöknek jár, mégis jó lenne, ha okostelefonjukkal bármikor el lehetne őket érni. Meggyőző érv ezen az oldalon a telefonba beépített ActiveSync, szinte teljes értékű Office, a Microsoft Lync és egyéb üzleti alkalmazások.

A telefon NFC-képes változata is várható Magyarországra, ám további információk még nem érhető el róla, a szolgáltatóktól függ a bevezetése.

Toochee szétszedett pár kínai USB drive-ot és meglepő következtetésre jutott:

post_87449_20120512235421[1].jpg

Szerintem a meglepő inkább az, hogyha a többi drive nem így (vagy hasonló módon) működik.

További képek a Netidőn.

Egy ideális világban nem kell megállnod a zebránál, ha át akarsz menni. Ideális világ azonban nem létezik. Vannak lámpás kereszteződések és vannak figyelmetlen autósok is (khm.). A gyalogosnak, mint a leggyengébb láncszemnek, fokozottan ügyelnie kell arra, hogy ne legyen kivasalva egy autó, busz vagy villamos által.

Vannak persze figyelmetlen gyalogosok is. Akik "menet" közben SMS-t írnak, zenét hallgatnak, horribile dictu híreket olvasnak a mobiljukon. Vannak, akik csak szimplán elbambulnak menet közben és a cserebogarak halhatatlanságáról filozofálnak. És ha nem is mennek az autó alá, akkor neked jönnek.

New Jersey-ben mindennek vége, legalábbis az SMS-ezésnek. Ha a rend éber őrei rövid szöveges íráson kapják a sétálót, akkor annak a pénztárcája látja kárát: gyalogos közlekedés közbeni üzenetküldésért 85$-os büntetésre számíthatnak.

Mi pedig reménykedjünk, hogy sasszemű honatyáink nem fedezik fel ezt a kiváló lehetőséget újabb állami bevétel elérésére.

via ABC News

Ide hirdetést tehetnénk, de nem teszünk, mert jófejek vagyunk.

rólunk

Mindenről írunk, amiben áram folyik.
Vagy nem.

Ötleted, véleményed van? Küldj nekünk emailben bármit! (Max. kidobjuk.)

bitbloghu@gmail.com

Jelen vagyunk Twitteren és Facebookon is. Ha kisebb hírekről, érdekességekről is szeretnél hallani, kövess minket ott is!

aktív bejegyzések

címkék

1020 (1) 18+ (1) 2012 (1) 3D (12) 3d (2) 4 (1) 610 (1) 820 (1) 920 (1) Ace (1) Ace 2 (1) Ace 3 (1) Ada (1) adakozás (1) adatforgalom (1) adathalász (1) adatvédelem (1) adwords (1) agyhullám (1) ajándék (1) akció (3) album (1) alkohol (1) állás (2) Amazon (3) Android (43) android (5) Anglia (1) angrybirds (3) Angry Birds (1) Anonymous (1) AOL (1) API (1) app (17) App (1) apple (3) Apple (30) apple tv (2) appstore (1) App Store (1) arany (1) arm (1) ARM (1) ASUS (2) Atari (2) atomkatasztrófa (1) autó (1) Avengers (1) baba (1) babakocsi (1) baby (1) baki (1) baktérium (1) bankkártya (1) Barabási Albert-László (1) Battlestar Galactica (1) bejelentés (2) betörő (1) bezár (1) bikini (1) billentyűzet (1) Bing (2) bitcast (47) biztonság (3) BlackBerry (1) Blackberry (1) blizarrd (1) Bluetooth (1) böngésző (1) bőr (1) Borat (1) börtön (1) box.net (1) bryce (1) Budapest (2) Call of duty (1) camera (3) capcha (1) CD (1) cenzúra (4) CES (1) chrome (1) cippo (1) cloud (2) Commodore (1) Convertibles (1) Core (1) crossplatform (1) csalás (1) csőd (1) Curiosity (1) Darpa (1) DataTraveler (1) daz (1) daz studio (1) Desire 500 (1) Desire C (1) Device Manager (1) diablo (1) diákigazolvány (1) diktálás (1) DNS (2) Doctor Who (1) domain (1) DOS (1) DreamWorks (1) Drone (2) Dropbox (4) DuoS (1) e-kormányzat (1) e-vizum (1) elektromos (1) elmélet (1) embedded (1) Enterprise (1) érintőképernyő (1) Észak-Korea (1) Észak Korea (1) EU (1) eureka (1) Európai Unio (1) exoskeleton (1) EyeTap (1) facebook (1) Facebook (13) fail (1) FBI (2) Feedly (1) fegyver (3) Fehér ház (1) fejlesztő (1) felbontás (1) felhő (1) fénykép (1) Fesztivál (1) Fiat (1) Firefox (1) Flickr (2) flipboard (1) földrengés (1) folyadékhűtés (1) fotó (3) foursquare (2) Foursquare (2) frissítés (1) Fukoshima (1) G2 (1) Galaxy (5) Galaxy Tab (1) game (1) gamer (1) gamers (1) games (1) Game of Thrones (1) Gear (1) geek (1) geekanya (1) geek chic (2) geogebra (1) Gépek lázadása (1) Glass (1) gmail (1) GoMiso (1) Google (45) google (4) Google+ (1) Google Books (1) Google Calendar (1) Google Drive (3) Google Fiber (1) Google Glass (2) Google Glasses (2) Google Maps (3) Google naptár (1) Google Play (1) Google Reader (18) google tv (2) görkorcsolya (1) görkori (1) GPS (3) gyerek (2) gyógyászat (1) gyorshír (1) hack (2) hajózás (1) Háj Fájv (1) HAL (1) halo (1) hálózat (1) hexagon (1) hiba (2) hitachi (1) hoax (1) hologram (1) Home (1) Horvátország (2) hotspot (1) HP (1) HTC (5) HTML5 (1) hurrikán (1) HyperX (1) ICS (1) IFTTT (1) iGO (1) IM (1) ingyen (7) ingyenes (1) injekciós tű (1) Instagram (6) instagram (3) Intel (2) intel (1) Intel NUC (1) interjú (1) internet (3) IO (2) ios (1) iOS (12) iPad (3) ipad (3) iphone (2) iPhone (4) iPod (1) Irán (1) írás (1) Iron Man (1) iskola (3) ISP (1) ISS (1) itunes (1) iTunes (1) ivókút (1) Jancsa János (1) Japán (1) japán (1) játék (10) játékosok (1) Java (2) jelszó (2) Joss Whedon (1) jurassic park (1) kamera (1) karácsony (2) káromkodás (1) katasztrófa (1) kategória (1) kávé (1) Kazahsztán (1) kép (1) képek (1) kézírás (1) kiállítás (1) Kickstart (1) Kickstarter (2) kindle (1) Kindle (2) Kingston (2) KitKat (1) Kit Kat (1) Kodak (1) közlekedés (1) közösségi média (1) kupon (1) kütyü (2) LAN-party (1) launcher (1) leap (1) Lego (1) Lenovo (1) Leonard Nimoy (1) lg (1) LG (4) Linus Torvalds (2) Linux (3) lippile (1) LittleBits (1) little printer (1) live (1) Locato (2) London 2012 (1) lopás (1) Louis Vuitton (1) Lovelace (1) Lumia (5) Madakaszkár (1) Magánszám (1) Magyarország (2) Maps (1) Mars (1) MasterCard (1) McAfee (1) McDonalds (1) Medal of Honor (1) Meebo (1) menü (1) mérnök (1) mib (1) microsoft (2) Microsoft (14) Miso (1) mmorpg (1) mobil (5) mobilinternet (3) mobiltárca (1) Mocrosoft (1) monitor (1) Motorola (1) mp3 (1) mp3 lejátszó (1) munka (3) MySpace (1) nanotechnológia (1) napszemüveg (1) NAS (1) NASA (3) nasa (1) National Geographics (1) Navy Seals (1) Németh Kriszta (1) netbook (1) Neus (1) New York (2) Nexus (7) Nexus 4 (1) Nexus 5 (2) Nexus 8 (1) NFC (3) Nokia (8) nook (1) notebook (2) Note 3 (1) NSA (1) Nvidia (2) nyár (1) nyaralás (4) NYPD (1) Office (1) Office 365 (1) okostelefon (3) oktatás (1) Olimpia (1) One (3) One S (1) One V (1) opensource (1) Open Hardware (1) Oracle (2) Oroszország (1) orvos (2) Oyster (1) PadFone (1) Panasonic (1) panasonic (1) paranoid (1) PC (1) person of interest (1) Phone (1) pishing (1) Pixel (1) podcast (8) Pollner (1) pornó (1) portal (1) Portal (1) posterous (1) POV (1) Prince of Persia (1) PRISM (1) programozó (1) protézis (1) QR (1) quadcopter (1) QuickOffice (1) R2D2 (1) RapidShare (1) Raspberry Pi (1) ray (1) RED (1) reklám (3) rémhír (1) rendőrség (1) retina (5) retro (2) RFID (2) rizsfőző (1) roaming (2) robot (3) RSS (1) rss (17) rss olvasó (17) S3 (1) S4 (1) sajtóbejelentés (3) sajtóközlemény (5) Samsung (14) samsung (1) San Francisco (1) scanner (1) SD kártya (1) sennheiser (1) Sensordrone (1) Series 9 (1) sim (1) Siri (1) siri (1) SketchUp (1) Skype (2) smartphone (2) smartwatch (1) Smithonian (1) social media (2) software (1) Sony (4) sony (1) Sony Ericsson (1) SSD (1) startup (1) starwars (1) Star Trek (7) Star Wars (1) steam (1) Steam (2) STEM (1) Steve Jobs (1) Steve Mann (1) Steve Wozniak (1) StreetView (2) Streisand (1) Surface (7) szabadalom (3) szex (1) Sziget (1) szolgáltató (1) szomszéd (1) T-Mobile (3) t-shirt (1) tablet (8) Tablet (1) támadás (1) tanulás (1) tárhely (1) tarifa (1) TBBT (1) TED (1) tegra3 (1) Tegra3 (1) TELE2 (1) telefon (7) Telekom (1) Telenor (2) térkép (3) Tesla (1) teszt (7) tipp (3) Titanic (1) töltő (1) top (1) Törökország (1) Toshiba (1) Transformer (1) Translate (1) Trimble (1) tudomány (2) twitter (5) Twitter (10) tycoon (1) új (1) Ukky (1) ultrabook (2) űrkutatás (1) USB (3) USB3 (1) utazás (1) üvegszál (1) Valve (3) vásárlás (2) Vatikán (1) vélemény (1) verseny (1) vicc (2) videó (2) vietnam (1) Viper (1) vírusírtó (1) víz (2) Vodafone (2) VW (1) Wallet (1) webcam (1) WhatsApp (1) Wi-Drive (1) wifi (2) William Shatner (1) Wil Wheaton (1) winamp (1) Windows (4) Windows 8 (2) Windows Phone (1) windows phone (3) WWDC (1) xbox (2) Yahoo (1) Youtube (3) zene (1) Zuckerberg (3)
süti beállítások módosítása