Már többször beszéltünk/írtunk róla itt is, és végre igaznak látszik. Már csak órák kérdése és a jelenlegi bughalmaz Facebook appot az iOS után végre Androidon is lecserélik egy gyorsabb, tisztább, szárazabb érzést biztosító natív alkalmazásra. (FRISSÍTÉS: megjött.)

Eddig alapjában véve nem mást tapogattunk, mint a Facebook egy mobilra szánt webes verzióját. Egyes funkciókat leszámítva ugyanezt lehet elérni a touch.facebook.com cím meglátogatásával is. Talán nem kell részletezni, milyen lomha, használhatatlan tudott lenni ez a megoldás. Az Apple kütyüit használók körében sem volt ez másként, a TechCrounch írása szerint a még pár hónapja a másfél csillaggal díjazott alkalmazás a váltás után pár héttel négy csillagot érdemelt ki.

Kinézetében nem fog sokat változni, de a Facebook blogja szerint akár kétszer olyan gyorsan is betölthetnek majd a képek, albumok, illetve az indítás is érezhetően gyorsabb lesz. A letöltésig még várni kell egy kicsit, de remélhetőleg hamar átmegy a rostán és a Play Store értesít mindenkit a friss alkalmazásról.

Android app on Google Play

Ha már sikerült letölteni, mondd, te mit tapasztaltál? Szebb, gyorsabb, okosabb lett?

qm.gif35vxhi.jpg

Amióta a világ a világ, az emberiség használt szexuális stimulánsokat, legalábbis jó pár, az őskorból származó lelet ezt bizonyítja. Ha pedig ennyire a szex körül forog az életünk, nem kell meglepődni, ha van egy cég, ami lépést tart a korral és letölthető nyomtatási tervekkel "segíti" elő szexuális életünket.

A házi 3D nyomtató ma még nem túl elterjedt termék, de lassan versenyképes lesz egy játékkonzol árával. Ahogy a lenti képeken is látszik ezek minősége ugyan még hagy kívánni valót maguk után, az így készült játékszerek nem feltétlenül testbarát külsővel rendelkeznek.

Mindenesetre ha ilyen ketyerét beszereztünk, akkor otthon, az internet adta anonimitás árnyékában készíthetjük el játékszereinket (ámbár a vibrálásért felelős részt még így is külön kell megvenni - és ha már azt a neten keresztül rendeli meg valaki, úgy akár az egész terméket megrendelheti bőr és szervezetbarát kivitelben).

Excibicionisták 3D nyomtató workshopra is elvihetik a terveket, de ők azok, akiknek a szexshop meglátogatása sem okoz különösebb problémát.

Ha valaki mégis kipróbálná, akkor jó, ha tudja, hogy vizes alapú síkosítót ne alkalmazzon, mert azzal oldja a műanyagot.


Rock-and-roll-sex-toy.jpg organic_communicator.jpg

"Because we can."

nexus4.pngA fél világ Nexus 4-re vár, én pedig épp csak lecsúsztam róla. Az első rendelésről, és a második hajráról is, de azért mégis sikerült elküldeni a megrendelést. Visszaigazolással a zsebemben kollégám 16G-s Nexus 4-ét tapogattam.

Elsőre nagy, de a Note (első generációs) után nem vészes. Súlyra, méretre ennél nagyobb nőies kacsóimnak nem kell, hosszú távon ezt is inkább az asztalon pötyögtetem, mint fél kézzel a villamoson kapaszkodva. Úgy általában nem fél kezes darab, bár igazából még az Xperia 10-em sem az, ha kényelmesen, nem félig kitörni vágyó hüvelykujjal akarom bökdösni.

Ennél fontosabb az a feeling, amiről az iPhone tulajdonosok már évek óta beszámolnak, amikor a gép teljesítménye és a szoftver elvárásai egymással egyensúlyban van. Bárhonnan nézem, gördülékeny a használat, a felület reakcióideje pedig szinte elhanyagolható. Nem azon filózik, hogy komolyan gondoltam-e azt a tapintást az ikonon, hanem elindul, úgy, ahogy annak lennie kell.

Persze nyilván a hiba a korábbi készülékekben van, ahol a hardware követelményt nem fogalmazta meg annyira durván a Google, viszont most, hogy referencia készülékkel és referencia gyártóval mutatja be a szoftvert, hirtelen rá kell jönnöm arra, hogy ez a rendszer sem előírásszerűen akad és lassú, hanem csak én vettem gyenge vasat. Nem kicsit érzem úgy magam, mint az egyszeri csóró gyerek, aki a mama céges PC-jére próbálta rá a Windows 7-et, aztán most megnézte a Microsoft bemutató termében is valami finom márkás cuccon, amivel a fejlesztők is dolgoztak.

Azért remélem, a jövőben már csak ilyen Android élményekkel találkozhatunk, hogy a legelvetemültebb Apple rajongó is csettinthessen a nyelvével. Ez kérem verseny, innentől tényleg nüansznyi különbségek vannak - lesznek.

Az egyik legfontosabb különbség persze az ár. Előfizetés nélkül 349€ a 16Gb-os darab - ez testvérek között is korrekt ár (emlékeztetőül, az iPhone 5 16G-vel 679€, viszont ez a legkisebb modell, míg Nexus 4-ből a 16G a legnagyobb).

Főbb technikai jellemzők:

  • 4.7" képernyő, 1280x768-as felbontás, 320 ppi
  • Corning(R) Gorilla(R) Glass 2
  • Qualcomm Snapdragon(TM) S4 Pro processzor
  • 133.9 x 68.7 x 9.1 mm
  • 139g
  • 8 MP a hátsó kamera
  • 1.3 MP az első kamera
  • LTE-t nem tud, de az összes lényeges frequencián kommunikál (viheted az USA-ba is)
  • 16 GB belső tárhley
  • 2 GB RAM Micro USB, SlimPort HDMI, 3.5mm headphone jack Wireless charging
  • WiFi 802.11 b/g/n
  • NFC (Android Beam)
  • Bluetooth 2,100 mAh Lithium polymer aksi

Alig néhány órája jelentette be a Twitter, hogy az új mobil kliensekben a fotó feltöltést az alap funkció mellett (úgy mint fotózás) kiegészítik filterekkel is. Első körben azt a 8 filtert (Vignette, Black & white, Warm, Cool, Vintage, Cinematic, Happy, Gritty) kapjuk meg, amit az Aviary felvásárlással a tulajdonukba került, ugyaninnen pár szerkesztői funkciót is átvettek: már nem csak zoomolással lehet képkivágást készíteni, sőt, akár át is méretezhetjük a képeket.

Twitter-Android-iOS-Update-Filters[1].jpg

Bár a funkciók első körben nem tűnnek nagy durranásnak, a tendenciát mindenképpen mutatja, hogy az Instagram legvonzóbbnak tartott feature-jeivel kezdenek. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy az Instagram képeket már nem mutatják meg natívan, akkor jól látható, hogy a felhasználókért már a nyilt színen harcolnak.

Közben az Instagram sem tétlenkedett és pár hasznos új tulajdonságra tett szert. Az egyik a már hetekkel ezelőtt elérhetővé vált webes felület volt, amit külső cégek már elég jól lefedtek, de azért mégis a saját az igazi. A klienst is tuningolták, pár apróbb módosítás mellett lényegesebb az új kamera funkció (Androidon ezt külön be kell kapcsolni, különben a droid kamera app-ját indítja el), amiben most már gridek is segítik a tökéletes képkivágás megtalálását.

Az új felülethez új filter is dukál, ez a Willow, és a tilt-shift ("vasútmodell") effektet is továbbfejlesztették. Könnyebbé és ezáltal jobbá vált a Foursquare elérés is.


Személyes véleményem szerint még mindig az Instagram a nyerő, ezen nem változtat az se, hogy eggyel többet kell klikkelnem azért, hogy elérjem a képet.

ada_lovelaces_197th_birthday-991005-hp[1].jpg

Senki sem gondolta volna 197 évvel ezelőtt, hogy Lord Byron egyetlen (törvényes) lánya ilyen hírnévre tesz szert. Arra még kevésbé gondoltak volna szülei, hogy az akkor még nem is létező "informatika" fogja őt magasra emelni.

Augusta Ada Byront édesanyja azért taníttatta matematikára és a többi természettudományokra, mert nem akarta, hogy lánya volt férjéhez hasonló őrült legyen (s ha nem így tesz, akkor talán irodalomórán jegyezzük meg a nevét).

De legalábbis az első nő, aki informatikával foglalkozott. Ő volt az első, akinek tudjuk a nevét, aki a geeklányok és női informatikusok számára ikonná vált. 197 éve született.

rólunk

Mindenről írunk, amiben áram folyik.
Vagy nem.

Ötleted, véleményed van? Küldj nekünk emailben bármit! (Max. kidobjuk.)

bitbloghu@gmail.com

Jelen vagyunk Twitteren és Facebookon is. Ha kisebb hírekről, érdekességekről is szeretnél hallani, kövess minket ott is!

aktív bejegyzések

címkék

1020 (1) 18+ (1) 2012 (1) 3D (12) 3d (2) 4 (1) 610 (1) 820 (1) 920 (1) Ace (1) Ace 2 (1) Ace 3 (1) Ada (1) adakozás (1) adatforgalom (1) adathalász (1) adatvédelem (1) adwords (1) agyhullám (1) ajándék (1) akció (3) album (1) alkohol (1) állás (2) Amazon (3) Android (43) android (5) Anglia (1) angrybirds (3) Angry Birds (1) Anonymous (1) AOL (1) API (1) App (1) app (17) Apple (30) apple (3) apple tv (2) appstore (1) App Store (1) arany (1) arm (1) ARM (1) ASUS (2) Atari (2) atomkatasztrófa (1) autó (1) Avengers (1) baba (1) babakocsi (1) baby (1) baki (1) baktérium (1) bankkártya (1) Barabási Albert-László (1) Battlestar Galactica (1) bejelentés (2) betörő (1) bezár (1) bikini (1) billentyűzet (1) Bing (2) bitcast (47) biztonság (3) BlackBerry (1) Blackberry (1) blizarrd (1) Bluetooth (1) böngésző (1) bőr (1) Borat (1) börtön (1) box.net (1) bryce (1) Budapest (2) Call of duty (1) camera (3) capcha (1) CD (1) cenzúra (4) CES (1) chrome (1) cippo (1) cloud (2) Commodore (1) Convertibles (1) Core (1) crossplatform (1) csalás (1) csőd (1) Curiosity (1) Darpa (1) DataTraveler (1) daz (1) daz studio (1) Desire 500 (1) Desire C (1) Device Manager (1) diablo (1) diákigazolvány (1) diktálás (1) DNS (2) Doctor Who (1) domain (1) DOS (1) DreamWorks (1) Drone (2) Dropbox (4) DuoS (1) e-kormányzat (1) e-vizum (1) elektromos (1) elmélet (1) embedded (1) Enterprise (1) érintőképernyő (1) Észak-Korea (1) Észak Korea (1) EU (1) eureka (1) Európai Unio (1) exoskeleton (1) EyeTap (1) Facebook (13) facebook (1) fail (1) FBI (2) Feedly (1) fegyver (3) Fehér ház (1) fejlesztő (1) felbontás (1) felhő (1) fénykép (1) Fesztivál (1) Fiat (1) Firefox (1) Flickr (2) flipboard (1) földrengés (1) folyadékhűtés (1) fotó (3) foursquare (2) Foursquare (2) frissítés (1) Fukoshima (1) G2 (1) Galaxy (5) Galaxy Tab (1) game (1) gamer (1) gamers (1) games (1) Game of Thrones (1) Gear (1) geek (1) geekanya (1) geek chic (2) geogebra (1) Gépek lázadása (1) Glass (1) gmail (1) GoMiso (1) google (4) Google (45) Google+ (1) Google Books (1) Google Calendar (1) Google Drive (3) Google Fiber (1) Google Glass (2) Google Glasses (2) Google Maps (3) Google naptár (1) Google Play (1) Google Reader (18) google tv (2) görkorcsolya (1) görkori (1) GPS (3) gyerek (2) gyógyászat (1) gyorshír (1) hack (2) hajózás (1) Háj Fájv (1) HAL (1) halo (1) hálózat (1) hexagon (1) hiba (2) hitachi (1) hoax (1) hologram (1) Home (1) Horvátország (2) hotspot (1) HP (1) HTC (5) HTML5 (1) hurrikán (1) HyperX (1) ICS (1) IFTTT (1) iGO (1) IM (1) ingyen (7) ingyenes (1) injekciós tű (1) Instagram (6) instagram (3) intel (1) Intel (2) Intel NUC (1) interjú (1) internet (3) IO (2) ios (1) iOS (12) ipad (3) iPad (3) iPhone (4) iphone (2) iPod (1) Irán (1) írás (1) Iron Man (1) iskola (3) ISP (1) ISS (1) iTunes (1) itunes (1) ivókút (1) Jancsa János (1) japán (1) Japán (1) játék (10) játékosok (1) Java (2) jelszó (2) Joss Whedon (1) jurassic park (1) kamera (1) karácsony (2) káromkodás (1) katasztrófa (1) kategória (1) kávé (1) Kazahsztán (1) kép (1) képek (1) kézírás (1) kiállítás (1) Kickstart (1) Kickstarter (2) Kindle (2) kindle (1) Kingston (2) KitKat (1) Kit Kat (1) Kodak (1) közlekedés (1) közösségi média (1) kupon (1) kütyü (2) LAN-party (1) launcher (1) leap (1) Lego (1) Lenovo (1) Leonard Nimoy (1) LG (4) lg (1) Linus Torvalds (2) Linux (3) lippile (1) LittleBits (1) little printer (1) live (1) Locato (2) London 2012 (1) lopás (1) Louis Vuitton (1) Lovelace (1) Lumia (5) Madakaszkár (1) Magánszám (1) Magyarország (2) Maps (1) Mars (1) MasterCard (1) McAfee (1) McDonalds (1) Medal of Honor (1) Meebo (1) menü (1) mérnök (1) mib (1) Microsoft (14) microsoft (2) Miso (1) mmorpg (1) mobil (5) mobilinternet (3) mobiltárca (1) Mocrosoft (1) monitor (1) Motorola (1) mp3 (1) mp3 lejátszó (1) munka (3) MySpace (1) nanotechnológia (1) napszemüveg (1) NAS (1) nasa (1) NASA (3) National Geographics (1) Navy Seals (1) Németh Kriszta (1) netbook (1) Neus (1) New York (2) Nexus (7) Nexus 4 (1) Nexus 5 (2) Nexus 8 (1) NFC (3) Nokia (8) nook (1) notebook (2) Note 3 (1) NSA (1) Nvidia (2) nyár (1) nyaralás (4) NYPD (1) Office (1) Office 365 (1) okostelefon (3) oktatás (1) Olimpia (1) One (3) One S (1) One V (1) opensource (1) Open Hardware (1) Oracle (2) Oroszország (1) orvos (2) Oyster (1) PadFone (1) Panasonic (1) panasonic (1) paranoid (1) PC (1) person of interest (1) Phone (1) pishing (1) Pixel (1) podcast (8) Pollner (1) pornó (1) portal (1) Portal (1) posterous (1) POV (1) Prince of Persia (1) PRISM (1) programozó (1) protézis (1) QR (1) quadcopter (1) QuickOffice (1) R2D2 (1) RapidShare (1) Raspberry Pi (1) ray (1) RED (1) reklám (3) rémhír (1) rendőrség (1) retina (5) retro (2) RFID (2) rizsfőző (1) roaming (2) robot (3) RSS (1) rss (17) rss olvasó (17) S3 (1) S4 (1) sajtóbejelentés (3) sajtóközlemény (5) Samsung (14) samsung (1) San Francisco (1) scanner (1) SD kártya (1) sennheiser (1) Sensordrone (1) Series 9 (1) sim (1) siri (1) Siri (1) SketchUp (1) Skype (2) smartphone (2) smartwatch (1) Smithonian (1) social media (2) software (1) sony (1) Sony (4) Sony Ericsson (1) SSD (1) startup (1) starwars (1) Star Trek (7) Star Wars (1) steam (1) Steam (2) STEM (1) Steve Jobs (1) Steve Mann (1) Steve Wozniak (1) StreetView (2) Streisand (1) Surface (7) szabadalom (3) szex (1) Sziget (1) szolgáltató (1) szomszéd (1) T-Mobile (3) t-shirt (1) Tablet (1) tablet (8) támadás (1) tanulás (1) tárhely (1) tarifa (1) TBBT (1) TED (1) Tegra3 (1) tegra3 (1) TELE2 (1) telefon (7) Telekom (1) Telenor (2) térkép (3) Tesla (1) teszt (7) tipp (3) Titanic (1) töltő (1) top (1) Törökország (1) Toshiba (1) Transformer (1) Translate (1) Trimble (1) tudomány (2) twitter (5) Twitter (10) tycoon (1) új (1) Ukky (1) ultrabook (2) űrkutatás (1) USB (3) USB3 (1) utazás (1) üvegszál (1) Valve (3) vásárlás (2) Vatikán (1) vélemény (1) verseny (1) vicc (2) videó (2) vietnam (1) Viper (1) vírusírtó (1) víz (2) Vodafone (2) VW (1) Wallet (1) webcam (1) WhatsApp (1) Wi-Drive (1) wifi (2) William Shatner (1) Wil Wheaton (1) winamp (1) Windows (4) Windows 8 (2) Windows Phone (1) windows phone (3) WWDC (1) xbox (2) Yahoo (1) Youtube (3) zene (1) Zuckerberg (3)
süti beállítások módosítása