Ingyenes kamera alkalmazások iOS-en [FRISSÍTVE]
2012.03.18. 10:00 2 komment
Millió alkalmazás található az App Store fotó és videó kategóriája alatt, azonban a legtöbbre ráfogni sem lehetne azt, hogy felhasználóbarát, még a fizetősek egy részére sem. Egy valóban jó és valóban használható programért az ember (magamból kiindulva) kiadja azt a csekély összeget, amiért cserébe az letölthető, de a vásárlás előtt azért érdemes körbenézni az ingyenes appok között is. Ebben a bejegyzésben szeretném bemutatni nektek azokat az ingyenes kameraalkalmazásokat, melyeket én is nap mint nap használok.
Power Cam
A Power Cam egy remek app lehet azok számára, akik kevesellik az iOS Camera alkalmazását, és az ingyenes piacról szeretnének beszerezni egy valamivel jobbat. Hasonlóan az alaphoz, fotók és videók rögzítésére is képes, a segítségével készített médiákat pedig különböző pofás effektekkel is elláthatjuk. A képeken beállíthatunk elmosódást, illetve a „színáradat” nevű opció alatt készíthetünk olyan képeket is, melyben csak egy bizonyos, általunk kiválasztott színárnyalat érzékelhető, a többi fekete-fehér, valamint egy önkioldó is helyet kapott a lehetőségek között. A képeket nem csak elkészíthetjük, de kezelhetjük is őket, ugyanis az alkalmazás magába foglal egy galéria részt is, melyben rendezhetjük a médiákat, és ha mindez nem lenne elég, kollázsokat is összedobhatunk fotóinkból. A képek és videók az alkalmazáson belül is megoszthatók, csatlakoztathatjuk Twitter, illetve Facebook accountjainkat, de akár Flickr, Tumblr és Youtube profilunkat is.
Camera Sharp
Következő kameraalkalmazás a Camera Sharp, mely ugyan felét sem tudja mindannak, melyet a PowerCam-nél leírtam, viszont az egyszerűség kedvelőinek inkább ezt tudnám ajánlani. Beállításai között megtalálható néhány igen hasznos funkció, melyek egy jó kép elkészítéséhez gyakran szükségesek. Ilyen például a képernyő bal alsó sarkában megjelenő vízmérték, mely segítségével kevésbé ferde képek készíthetők, de hasznos még a bekapcsolható „anti-shake” mely annyit jelent, hogy a kép addig nem fog elkészülni, ameddig a készülék nem stabil, ez értelemszerűen az elmosódottság lehetőségét csökkenti. Az úgynevezett „big button” elfogadásával úgy is készíthetünk képeket, hogy a képernyő bármely pontjára rákoppintunk, némely esetben talán ez is hasznos kiegészítő lehet. Önkioldó szintén megtalálható a repertoárban, mindössze két ujjunkat kell körbeforgatni a képernyőn, ezzel pörgetve az időt, melyet maximum 99 másodpercre lehet állítani.
SuperFast Camera
Még a Camera Sharpnál is egyszerűbb alkalmazás a Super Camera, melyben négy különböző üzemmód található. Az alapeset az egy normál üzemmód, amikor a képernyőre koppintva rögtön el is készül a pillanatfelvétel, az „anti-shake cam” segítségével kevésbé elmosódott képek készíthetők, míg a „super fast cam” üzemmóddal egy érintés után, beállított időközönként készülnek a további képek a következő tapintásig. A negyedik lehetőség a „timer cam”, ez a név természetesen az időzítőt takarja. Az alkalmazás legnagyobb hátránya, hogy közvetlenül nem érhetőek el belőle a készített pillanatfelvételek, hanem meg kell nyitni a galériát.
FRISSÍTÉS
És valóban, idő közben a három alkalmazásból kettő ismét a fizetős appok táborát erősíti. A a SuperFast Camera 0,79€-ért, a Camera Sharp pedig 1,59 €-ért vásárolható meg.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
L.A. · http://blog.fuggoagy.hu 2012.03.21. 23:40:47
a camera sharp 1,59 euro
a power cam valóban free