Késő esti hírsaláta
2012.05.13. 21:59 Szólj hozzá!
Mai hírsalátánk főbb hírei: Ingyen Wolfeinstein 3D. Facebook App Center. A jövő GPS-e. Legális gyerekpornó.
ASUS PadFone 14,1 órás aksival
Az Engadget utánajárt: az ASUS PadFone-nal (ez az az öszvér, ami ha akarom telefon, ha akarom tablet, ha pedig nagyon akarom: netbook) laptop üzemmódban 14,1 órát bír 3G-s netezés mellett.
Fizetős Facebook app-ok
A Facebook szerdán bemutatta az App Center-t, az App Store vagy a Google Play (amelyik jobban tetszik) webes Facebookos változatát. Előnye: egy helyen megtalálhatunk mindent. Másik előnye: jöhetnek a fizetős app-ok. Jippie!
Csak én gondolom úgy, hogy tisztára úgy néz ki, mint az iTunes?
Kiterjesztett valóság alapú GPS
Ha a fenti kép az F29-Retaliator-ra emlékeztet (ifjú titánoknak: ez egy 1991-ben kiadott repülőgépszimulátor) - vagy bármely más szimulátorra - akkor az csupán a véletlen műve. A fenti dolog ugyanis egy szélvédőre vetített GPS, ami annyira létezik, hogy júliusra várják az Egyesült Államokban, 3-4.000$ körüli áron.
A linkre klikkelve működés közben készült videó is látható.
Boldog szülinapot Wolfeinstein 3D
20 éves lett a kultikus FPS játék, a Wolfeintein 3D (a szerk: ez volt az első lövöldözős dolog, amivel játszottam). A jeles alkalomnak köszönhetően ingyen lehet weben keresztül(!) játszani. Figyelem: a kódok nem működnek és amerikai proxy kell hozzá.
Ja, és az iTunes-ban is ingyenes.
Legális gyerekpornó
Egy bírósági határozat szerint New Yorkban legális a gyerekpornó nézése, ha azt neten teszed és nem mented le egyik képet sem.
S bár az első gondolatom a felháborodás, ha körbejárjuk ezt a témát, akkor nem is olyan hülye ez a bírósági ítélet, mint amilyennek tűnik. Nyilván az ember relatív könnyen kerül egy félresikerült kereséssel olyan oldalra, ahova jó érzésű ember nem akar eljutni. Ha innen a rendőrséget hívja, könnyen úgy járhat, mint az a brit úriember, akinek megtiltották, hogy gyermekeivel felügyelet nélkül legyen, miután véletlen letöltött egy ilyen anyagot.Ha mondjuk valóban véletlen kerül oda, akkor is bekerül a böngésző előzményei közé, meg a cache-be is letöltődik néhány kép.
Második gondolatom tehát e megértés volt: igenis jól van az, hogy a véletlen meglátott törvénytelen dolgokért nem büntetnek minket.
Végül azonban megint csak oda jutottam, hogy bizony ez nem kóser: vagy véletlen odakerül az illető, akkor ugye illik felháborodva hívni a zsarukat, azonban ha több száz ilyen kép van a cache-ben, akkor én azt már több, mint gyanúsnak tartom. Pláne úgy, hogy ma már szinte semmit nem kell vinyóra menteni, mert a net mindenhol és mindenkor a rendelkezésünkre áll.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.