Mit használjunk Google Reader helyett? - The Old Reader
2013.06.26. 08:59 4 komment
2013. junius 30-ig használhatjuk a Google RSS olvasóját, a Google Readert, hogy aztán örökre bezárja kapuit. A Google+ óta haldokló szolgáltatás (akkor vették ki belőle a legnépszerűbb funkcióját, a megosztást) etalonnak számít azok között, akik szeretnek feliratkozni kedvenc tartalomforrásukra és nem kizárólag a közösségi média trending információi iránt érdeklődnek.
A hátralévő napokban egy-egy, méltán népszerű szolgáltatást mutatunk be. Az objektív megítéléshez figyelembe kell venni, hogy egyik sem pont olyan, mint a Google Reader, és az, amit ott megszokott, megszeretett a felhasználó, nincs, vagy más módon oldották meg. A váltás tehát változással is jár, ahol kompromisszumokat kell kötni. Aki nem akar kompromisszumot kötni, nem is fog magának új RSS olvasót találni.
Az Oldreader egyszerű, letisztult felülettel rendelkezik, mondhatjuk rá azt is, hogy fapados, de ez ebben a környezetben nem feltétlen hátrány. A Google Reader subscription.xml file-ját könnyen importálta a komplett könyvtárstruktúrával együtt. A vizuális jelzések eltérőek, illetve egyes menük is máshol helyezkednek el, mint ahogy azt a Google-nél megszokhattuk. Cserébe számos billentyűzet parancs működik: az N és P (J/K) a navigációt segíti, az M-mel a bejegyzés olvasottsági státuszát állíthatjuk, az S-sel megoszthatunk (!), az L-lel like-olhatunk.
A megosztott bejegyzéseket egy RSS feeden megkaphatjuk, amire már most van pár IFTTT recept, ha az oldreader-rel keresünk, de bármi, ami RSS-sel működik (pl. RSS -> Evernote stb) működik itt is. Ugyancsak jó pont, hogy belülről integrálhatjuk a Pocket-tel (Read It Later), amit nagyon meglepő és nem igazán dokumentált módon az F gyorsbillentyűre (favorite?) kötöttek rá. A két feature - csillagozott dolgokat RSS-be rak, ahonnan IFTTT-vel oda mentem le, ahova akarom, valamint a Pocket integrációja - nagyon kellemessé teszi a használatát desktopon, még ha a vizuális megoldások nem is mindenkinek nyerik el a tetszését (a környezetemben többen is kritizálták a designt).
Az OldReader komoly hátránya viszont, hogy e sorok írásáig sem saját mobil app-je, sem integrációs felülete nincs.
Összességében csak azoknak ajánlható, akik feedjeiket kizárólag browserből akarják olvasni.
Update: Völgyi Attilától érkezett a hír, miszerint a Feedler iOS App támogatja az OldReadert.
Ha van olyan RSS olvasó, amit már kipróbáltál, és még nem írtunk róla, de szerinted mindenképp érdemes, akkor szóljál, és mi is megnézzük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.