Mit használjunk Google Reader helyett? - InoReader
2013.06.30. 14:11 4 komment
2013. junius 30-ig használhatjuk a Google RSS olvasóját, a Google Readert, hogy aztán örökre bezárja kapuit. A Google+ óta haldokló szolgáltatás (akkor vették ki belőle a legnépszerűbb funkcióját, a megosztást) etalonnak számít azok között, akik szeretnek feliratkozni kedvenc tartalomforrásukra és nem kizárólag a közösségi média trending információi iránt érdeklődnek.
A hátralévő napokban egy-egy, méltán népszerű szolgáltatást mutatunk be. Az objektív megítéléshez figyelembe kell venni, hogy egyik sem pont olyan, mint a Google Reader, és az, amit ott megszokott, megszeretett a felhasználó, nincs, vagy más módon oldották meg. A váltás tehát változással is jár, ahol kompromisszumokat kell kötni. Aki nem akar kompromisszumot kötni, nem is fog magának új RSS olvasót találni.
Google, Facebook és sima login után az InoReadernél is egy klikkel importálhatjuk a Readeres feedeket. Ahogy azt már többször említettem is, az InoReader is áthozza a tag-eket, a csillagozott bejegyzéseket, sőt még a megosztásokat is!
Ebből talán sejthető, hogy az Ino is tud megosztani (itt Broadcast-nek hívják, és a megosztásokat a "Channel"-ek között találjuk meg).
Bár én angolul néztem, Wacha Zoltánnak köszönhetően akár magyar felületről is használhatjuk, valamint ő hívta fel a figyelmemet két jó kis feature is, amit a többi RSS olvasóban nem találtam meg (bár elképzelhető, hogy azok is tartalmazzák).
Az RSS feedek szűrhetőek (eddig én a Pipes-t használtam rá, úgy viszont két helyen kellett adminisztrálni a feedeket), ha a feliratkozások menüben az "Automatikus továbbításnál" beklikkeli az ember, hogy "csak az legyen továbbítva, ami tartalmazza, hogy...".
A másik kicsit eldugott hasznos funkció, hogy miután lekéred egy mappa vagy egy tag (címke) tulajdonságát, ott találsz ilyet, hogy "Visibility" - erre kattintva ezt megváltoztathatod, és máris lehet bármilyen mappához, címkéhez publikus RSS feeded. Ez volt a Google Readerben is, a Hely Szelleme bloggyűjtemény például így érhető el.
Sok mindent el lehet billentyűzetről intézni, ami mindenképp jó dolog, bár az elsőre nagyon bekavart, hogy az "S" csillagozás (starred) helyett megosztás (share - broadcasting) lett. Persze ehhez hozzá lehet szokni, úgyhogy akár túl is léphetünk rajta. Ami jó, hogy a Pocket és az Instapaper extraként integrálható, és közvetlen billentyűzetről elérhető. Ami kevésbé jó, de még mindig impozáns, hogy a közösségi megosztásnál vagy egy tucat (21) link van, amiből a három fő célcsoportunkat kiválaszthatjuk és akkor azok állandó gombbal lesznek jelen a "send to" lenyíló menüjében.
Ha van olyan RSS olvasó, amit már kipróbáltál, és még nem írtunk róla, de szerinted mindenképp érdemes, akkor szóljál, és mi is megnézzük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
wachaz · http://tvmusor.tv 2013.06.30. 15:53:20
Kiemelném még, hogy más oldalak nem dokumentálják, itt viszont minden feliratkozásnál megtekinthető a frissítési gyakoriság, ami folyamatosan alkalmazkodik az adott oldalhoz, illetve míg máshol vagy nem publikálják, vagy alacsony az az idő amíg megtartja az oldal egy cikk olvasatlan státuszát (pl. a Newsblur 2 hét után automatikusan olvasottnak jelöli a cikkeket), addig itt ez az idő 2 hónap - a Google Readerben ez 1 hónap volt.
Varsányi Martina 2013.06.30. 17:02:09
wachaz · http://tvmusor.tv 2013.06.30. 18:00:17
Ez előhoz egy gyorsmenüt (Jumper) amivel bárhova gyorsan ugorhatunk.