A net tele van hülyeségekkel, erre a legjobb példa az alábbi motorizált görkori. És ha valami ennyire hülyeség, mint ez, akkor tuti hamarosan kult lesz, főleg ha olyan menő videókat csinálnak hozzá, mint ami a bejegyzés alján látható.
A 80W-os motorkák 12 km/h sebességre gyorsítják fel a fenti eszközt viselőt, amit max 40 percig tud használni. Ez alatt lehet akár nagyon menő is, de egyszerűen csak lusta is (vagy fáradt), aki nem akar gyalogolni. A mulatság azonban cseppet sem olcsó, 700 dollárt kell kiadni érte.
Technikai adatok:
8 mph (12 km/h) max sebesség
Drótnélküli kézi vezérlés, mindkét görkorit egyszerre gyorsítva
Egyszerűen a cipőre erősíthető
Mindkét görkori 80W-os motort tartalmaz
6" átmérőjű gumikerék
Kivehető Lithium-Ion elem, ami 40 perc folyamatos haladást biztosít
A magyar (és nemzetközi) szaksajtó szerint a Microsoft legújabb eszköze, az MS Surface elsősorban az Apple-nek konkurencia, legalábbis lépten-nyomon az iPad-dal hasonlítják össze. Természetesen kézenfekvő az összehasonlítás, hiszen táblagépről van szó, azonban én úgy gondolom, hogy itt nem elsősorban az Apple az, akinek fenyegetettve kell éreznie magát.
Miért van biztonságban az Apple?
A márka sikeresen felépített egy coolsági trendet, amit sem a Microsoft, sem pedig más gyártó nem fog veszélyeztetni. A világon per pillanat van annyi Apple termékbe szerelmes ember, akik még jó sok évig biztosítani fogják a cupertinoi cég bevételét. Még ha a felhasználók száma nem is nő, a rendszeres újításokkal folyamatosan vásárlási kényszert váltanak ki rajongótáboruknál.
Az Apple mind hardware-ileg, mind software-ileg annyira egységes és kerek történetet próbál (sikerrel) a felhasználóknak eladni, hogy azok, akik az elmúlt években átálltak és megszokták az új környezetet, már nem valószínű, hogy vissza fognak térni más rendszerekre - hacsak el nem baltázza annyira a cég a termékeit, hogy kényszerűségből másfelé kacsintgatnak.
Ennek valószínűsége viszont nem túl nagy.
A veszélyeztetett állatfaj: BlackBerry
Amiről viszont keveset írnak, az a BlackBerry (RIM) kihalásáról szóló (rém)hírek. A RIM már régóta a veszélyeztetett cégek listáján van. A táblagépük csúfos bukásnak tűnik és az okostelefonok piacán is vesztenek népszerűségükből.
Bár a BlackBerry 10 még akár csodát is művelhet, az elmúlt évben a felére csökkent a piaci részesedésük. Ezt az űrt pedig valaki betölti/be fogja tölteni.
Én a Microsoftra fogadok.
A BlackBerry ugyanis elsősorban nagyvállalati környezetben tudott igazán sikert aratni: ott, ahol a legtöbb cég még mindig Microsoft termékekre esküszik és nehezen teszi be a lábát akár az Apple, akár a Linux.
A Windows 7-tel elindított, mondhatni forradalmi változás a software design-ban, a telefon, PC, és most már a tablet vonal egységesítése, a saját felhő szolgáltatás kialakítása és a mindenki számára kedvezőbb adat-roaming költségek, valamint a korábbi évekhez mérten hihetetlen mértékű wifi/hotspot lefedettség nagyban elő fogja segíteni a mobil Microsoft eszközök terjedését a BlackBerry által "uralt" szegmensben.
Lassú áttörés
Mivel azonban a nagyvállalatok lassan reagálnak az újdonságokra, ezért mindenképp el fog telni pár év, mire a mostani újítások beérnek. Rengeteg olyan cég van, akik még mindig XP-t használnak, a Windows 7-etet pedig csak mostanában vezetik be.
Náluk azonban már egyre terjednek a céges hálóval összekötött, távoli munkára is alkalmas Microsoft telefonok, amit az új design-nal és az egyre fejlődő Marketplace kínálattal már nem szégyen elővenni (szemben a régebbi MS telefonokkal).
A felső vezetők körében látom a Surface elterjedésének lehetőségét: ők azok, akik eddig nem feltétlenül meggyőződésből mászkáltak iPad-ekkel, hanem azért, mert státusz szimbólumként szükségesnek érezték, hogy a bemutatókra ezzel menjenek. Számukra a Surface-t sokkal egyszerűbb integrálni a megszokott vállalati környezetbe, viszont a coolsági faktora lényegesen nagyobb, mint eddig bármilyen MS terméké.
A Surface ráadásul nem csak csilivili tablet, hanem egyszerűen notebookká avanzsálható eszköz, amin pont úgy lehet szöveget szerkeszteni, prezentációt készíteni, leveleket olvasni, mint eddig a notebookon. És ez az, ami akár vállalati szempontból, akár Windows használó magánember nézőpontjából lényeges, mert pontosan ez az, amitől az Apple világ működik, amiért az iPhone-nal, iPad-del belépők Macbookot vagy Mac Air-t vesznek.
Nem véletlenül beszélek coolsági faktorról, hiszen ez nem csak geekekre és hipsterekre jellemző, a menedzsmentnél a technikai gadget-ek összehasonlítása egyenértékű a "kinek van nagyobb köbcenti az autójában (feleségében, szeretőjében)" kérdéssel.
Szentháromság: Google, Apple, Microsoft
Eddig csak a Google és az Apple jelent meg olyan újításokkal, amikre a geek világ vallási háborút volt képes alapozni, de a Surface-szel a Microsoft is belépett a térre. Azt nem hiszem, hogy meglévő cégek még labdába rúghatnak (nyilván hardware szempontjából lesznek érdekes dolgok, de azok vagy a Google vagy a Microsoft OS-ére fognak épülni), itt maximum egy új játékos tudja megrengetni a világot.
Ha Angliában vagy Walesben járunk (jövő) nyáron, akkor a Google Maps segítségével akár vízen is járhatunk. A jól ismert gyalogos és autós útvonal választás mellé bekerül a csónak is.
Több, mint 2.000 mérföldnyi csatorna és folyóvonal feltérképezésére kerül sor az év folyamán a Canal and River Trust felügyeletével.
A szerkesztőség kedvenc automatizálója az IFTTT (If This Then That) több tekintetben is frissült.
Új design
Új logó, új kinézet. Továbbra is minimalisztikus design, mégis könnyebb az ajánlott receptekből választani, olyan, mint egy szépen megterített asztal, amin sok minden van, de semmiből sem sok, csak épp annyi, hogy étvágyat csináljon.
Átnevezések
Régen voltak Task-ok (újmagyarul feladatok), mostanra viszont csak receptek vannak, úgymint saját és megosztott. Az Add-in-ekből (nem addon, az a Firefoxnál van) hozzávaló lett, úgy tűnik az IFTTT is a gasztro vonalon látja magát.
Új csatornák
Erre nem találtak jobb nevet, esetleg új piacoknak lehetne hívni, vagy boltoknak :) Mindenesetre most már a fizikai világgal, pontosabban a Belkin WeMo-val automatizált otthonunkkal is kapcsolatba léphetünk. Feltéve, ha az USÁban lakunk, mert Európában nem kapható, a 230V-os rendszerrel meg egyébként sem kompatibilis.
Viszont ha már van, akkor például otthonról indíthatjuk a céges kávéfőzőt twitteren keresztül, vagy hazafelé menet a mikrót, amibe előre bepakoljuk a nem-romlandó vacsit. Vagy bármi mást.
Gyors triggerek
A trigger a kiváltó ok, az IFTTT-nél ilyen kiváltó ok egy twitter üzenetet, egy RSS bejegyzés, egy email, sms stb. A kiváltó okok feldolgozása nem real time történik, de azért az IFTTT törekedik rá, ebből lett a gyors trigger. Ilyen az email, az sms, a telefon, a google talk vagy a WeMo.
Az éjszaka folyamán a Microsoft végre bejelentette saját táblagépét a Microsoft Surfacet, melyből rögtön két modellt is bemutattak Los Angelesben. A két tablet kinézetben hasonló, azonban a Windows 8 Pro névre keresztelt darabot sokkal erősebb processzor fogja hajtani, valamint a többi felszerelését illetően is sokkal erősebb lesz mint kisöccse, a Windows RT. Mindkét tábla csomagolása alapból tartalmazni fog egy billentyűzetet, ami egy könnyű mozdulattal csatlakoztatható a tablethez. A megoldás cseppet sem innovatív, gondoljunk csak az Asus Transformerre, de a Microsoft gépei természetesen Windows 8-at fognak futtatni. A konfiguráció a videó alatt látható.
Surface for Windows RT tablet
Processzor: NVIDIA Tegra (3?) ARM chip
Súly: 676 g
Vastagság: 9,3 milliméter
Kijelző: 10,6″ ClearType HD kapacitív érintőpanel
Akkumulátor: 31.5Wh
Csatlakozók: microSD, USB 2.0, Micro HDMI, 2×2 MIMO antenna
Szoftver: Windows RT + Office Home & Student 2013 RT
Kiegészítők: Touch Cover, Type Cover, VaporMg tok és tartó
Háttértár: 32GB / 64GB
Elérhetőség: A Windows 8 megjelenését követően, 2012 ősze
Ár: Egyelőre nem ismert
Surface for Windows 8 Pro tablet
Processzor: Intel Core i5 (Ivy Bridge)
Súly: 903 grams
Vastagság: 13.5 milliméter
Kijelző: 10,6″ ClearType Full HD (1080p) kapacitív érintőpanel
Akkumulátor: 42Wh
Csatlakozók: microSDXC, USB 3.0, Mini DisplayPort, 2×2 MIMO antenna
Szoftver: Windows 8 Pro
Kiegészítők: Touch Cover, Type Cover, VaporMg tok és tartó, érintőtoll Palm Block funkcióval
Háttértár: 64GB / 128GB
Elérhetőség: 3 hónappal a Windows 8 2012 őszi megjelenését követően
Egyik kutya, másik eb, Martinának és nekem is ezekben a hetekben állt a feje tetejére a világ. Lassan már megszokjuk, hogy a betervezett szundiidőt (hogy másnap ne csak vegetatív állapotban bámuljunk a monitorra) jópár órával túllépjük. Node mindent a bitcastért!
Van 10 percem felkészülni, mondta Martina. Ezalatt fel kellett raknom a megsülni készülő gépemre a szkájpot (sic!), megkeresnem a mikrofont és a fülhallgatót, illetőleg átolvasni pár cikket. Majd kezdődhetett a móka, beszéltünk mi mindenről, tessék, az összefoglaló:
Körbenéztünk a Google háza táján. Igazán kedves tőlük, hogy mindig gyártanak nekünk valami tartalmat.
Gyártsunk teóriákat, vajon mit kezd vele a Google? Már csináltak maguknak Drive-ot, van már mobilra is egy szerkesztőjük. Lehet, hogy a Microsoft területére szeretnének egy kicsit bemászni, és minden Androidosnak ingyen szerkesztő csomagot adni? Nem lenne ellenemre. Bár egyes telefon- és tabletgyártók alapból adnak ilyen programokat, mennyivel jobb lenne egy Google által jobban fejlesztett, ingyenes program, ami mindegyik eszközön fellelhető? Ne felejtsük el, hogy a tulajdonukban áll még a Cloud Print szolgáltatás is.
Nade nem állt meg itt a Google, felvásárolta a Meebo nevű izét. Azért izé, mert mióta legutóbb használtam, még csak egy webes chat kliens volt, amivel több IM csatornára be lehetett jelentkezni. Azóta növesztett magának még pár kart: a MeeboBar-ral a weboldalak alján megjelenített sávval mindenhol be lehetett jelentkezve az ember, csináltak egy linkeket osztogató közösségi oldalt, és még ki tudja, mit. Miért kellett ez a Google-nek? Hová tudja beépíteni? http://meebo.com/http://www.blogherald.com/2012/06/05/google-acquires-meebo-rumors-point-to-100-million-buyout/
Drenteller:
Figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy exkluzív reprezentációs bankkártya és irattartót ami... (2014.08.29. 18:39)Ellopják az RFID bankkártyák adatait?