A Daz3D ingyen ad programkínálatából három szoftvert: a Bryce 7 tájgenerálót, a DAZ Stúdió 4 karaktergeneráló és Hexagon 2.5 3D-s modellező programot.
A három szoftver együtt 800$ értéket képvisel, a letöltéssel ráadásul nem csak az ingyenes update-ekre, de a kedvező árú upgrade-ekre is jogot szerzünk.
Nem sikerült utána járni, hogy meddig tart az akció, az biztos, hogy 2012 februárjában már ingyen elérhetővé tették a termékeket, a 3D World Mag-ben említett PR link azonban ma már nem él.
Egyre több reklám vagy film készül hazánkban, és Windows Phone vonalon Magyarország eddig is kiemelt szerepet töltött be ilyen szempontból. A WP 7.5 megjelenésekor több reklámot is nálunk forgattak, és az új Lumia 900 reklámja is itt forgott.
Kiemeltem pár érdekesebb képet, de kíváncsi vagyok, te hány helyet ismersz fel a felvillanó képek közül? Van itt minden, Tapsi, Morgó, Csizmás Kandúr, Barbie, Nóri, illetve Gabi és Hamupipőke, sőt, budai tájkép, és pár egyszerű okostelefon funkció. Hogy tetszik a reklám? Inkább ilyenről beszéljünk, miután elmenekültek a csajok?
Az érdekességet a hazai Nokia képviselet tette közzé Twitter oldalukon. Ha nem szeretnél lemaradni az érdekességekről, kövesd őket, és minket is a Twitteren!
Az oroszok már a spájzban vannak, a Valve-sek meg már a Linux-on. (Engadget) Martina meg megint a fellegekben járt, hogy milyen hardware-en fog majd játszani. Málna vagy nem málna?
A Windows 8 Phone USB tároló kapcsán eszünkbe jutott a régi bölcsesség: az adatok légneműek és villámgyorsan kitöltik a rendelkezésre álló teret.
Az Ace, Ace Plus, Mini, Mini 2 után itt van az Ace 2 is, ami kártyafüggetlenül már 70 ezer forint alatt kapható, előfizetéssel pedig még kedvezőbb áron elhozható. Nézzük, mit kapunk a pénzünkért, ha a Samsung legújabb kétmagosát választjuk!
Küllem
A telefon az elődjéhez hasonlóan minőségi alapanyagokból készült, nem nyekereg, nem recseg, igazán jó fogású. Az előd elegánsabb dizájnja után az Ace 2 egy kicsit sportosabbra fogta. Olyan, mintha az Ace-t (az elsőt) összegyúrták volna a Gio-val és az S3-mal. Kellemes ránézni, nem unalmas, rámondható, hogy igazi Samsung dizájn.
A szokásos Samsung gombok elhelyezése itt is megtalálható, az USB fedetlenül a telefon aljára került, a jack dugó pedig a telefon tetejére. A jobb fogás érdekében a Galaxy S óta helytálló alsó kis pukli itt is megállja a helyét. A hátsó fedőlap bordázata viszont nem annyira jó tapintású, könnyen csúszóssá válik, ha zsíros, izzadt ujjakkal fogjuk meg.
Belbecs
A 3,8 hüvelykes kijelzőn már jól lehet játszadozni az ujjakkal, és az ugyan nem AMOLED és nem is IPS kijelző dolgozik benne, fényes környezetben még olvasható. A már megszokott 480x800 pixelen több mint 8 ujj helyét tudja pontosan megmondani. Azért írom, hogy nyolcnál többet, ugyanis ennél több ujjat nem is tudtam rárakni a kijelzőre. Sajnos itt az anyaghasználat miatt félőbb a karcolódás, érdemes védőfóliát használni.
5 megapixeles hátlapi autofókuszos kamera LED vakuval és egy VGA felbontású előlapi látja el a feladatokat. Utóbbi felbontása nem tűnik soknak, ám előlapi kamerák esetén megszokott és videótelefonálásra pont megfelelő. Önfényképezésre és egyebekre pedig mindenki döntse el maga.
A szoftveres felület a Samsungtól megszokott, személyre szabható alkalmatosság, viszont a zoomolást vagy én voltam képtelen megtalálni, vagy a programozók kihagyták belőle. Sem a hangerőállító gombokra nem reagált, sem a multitouch csipdesésre nem reagált.
A képminőségtől nem kell elájulni, de kis javítással tökéletesen megfelel a pillanatok elkapására. A távoli tárgyakat életlenül, homályosan kezeli le, a makró fotóknál elég kellemes a produktum. A kategóriáját figyelembe véve pedig pirospont, hogy 720p videófelvételre képes.
Szoftver
A telefonnal az Android 2.3.6-os változata jön, ám állítólag a tulajdonosok ICS frissítést is kapnak majd. Szép is lenne, ha nem jönne már frissítés az újonnan megjelent telefonra, amikor a hardver képes lenne a futtatására. Az Android alap kezdő képernyőjét pedig a Samsung TouchWiz négyes változata helyettesíti. Ízlés dolga, hogy ezt előnynek vagy hátránynak tekintjük. Az biztos, hogy a legújabb verzióban még mindig a kényelmen és a kezelhetőségen fejlesztettek. Én nem éreztem ingert a lecserélésére, ami jó jel.
Samsunghoz híven több kiegészítő szoftver jön a telefonnal, mint például a Social, a Music és további HUB-ok, melyek az információ összegyűjtésére vannak kiélezve. Emellett Polaris Office is megtalálható a telepített alkalmazások között. Sőt, a Samsungnak egész jó mobil kép és videószeresztői alkalmazásai vannak.
Ami nem annyira könnyen megtalálható, de igencsak pozitív extra, az a Swype nevezető billentyűzet, ami a beviteli módok beállításainál aktiválható. A Swype-nak köszönhetően már nem kell mindent bepötyögni, a szavakat az ujj felemelése nélkül össze lehet húzni.
Verdikt
A legújabb Ace nagyon kellemes benyomást keltett mind első látásra, mind pedig a használat folyamán. A kisebb döcögéseket tudjuk be a Gingerbread-nek, illetve a komótosabb processzornak. Az biztos, hogy ha valakinek ennyi pénze van egy új okostelefonra, annak megéri ezt a kétmagos jövevényt megvennie.
[ Tetszett ]
További képeket a Facebook oldalunkon, az albumok között találsz. Ha már ott jársz, nyugodtanj nyomj rá a Tetszik, avagy lájk gombra!
Drenteller:
Figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy exkluzív reprezentációs bankkártya és irattartót ami... (2014.08.29. 18:39)Ellopják az RFID bankkártyák adatait?