Lassan úgy érzem, hogy 2012 van és el vagyunk kényeztetve. A több csatornás HD, illetve 3D HD olimpiai adás, több helyen történő internetes stream után a legnagyobb hazai fesztivál, a Sziget is követhető lesz online, ingyenesen, akár még mobilról is.
Örömmel jelentjük be, hogy a Sziget Fesztivált a YouTube - a világ legnagyobb videómegosztó oldala - élőben fogja közvetíteni. Így a huszadik, jubileumi Sziget Fesztivál idén először a világ legnagyobb “Nagyszínpadán” lép fel. A Sziget válogatott programját az egész világon követni lehet majd az interneten keresztül - akár mobiltelefonról is - a fesztivál hivatalos YouTube csatornáján. Ez az első rendezvény, amelyet a YouTube élőben közvetít Magyarországról.
A magyar felület, illetve a hirdetések felbukkanása után itt volt az ideje egy kis "plusz szolgáltatásnak" is. Remélhetőleg a közeljövőben még több, hasonló eseményt lehet majd az interneten keresztül követni. Többek között szívesen nézném a MüPa nyilvános előadásait is -- nem csak a saját flashes lejátszóján, hanem -- a tecsőnek köszönhetően akár mobilról is.
Arra még egy kicsit várni kell, hogy több csatornán keresztül követhessük a koncerteket, de még így is nagy előrelépés. 3 színpad válogatott műsorát lehet majd nézni nagyjából napi tíz órán keresztül. Aki az első nap előtti koncertekről (Magyar Dal Napja, Csík Zenekar, Ákos) nem szeretne lemaradni, annak bizony jegyet kell vennie.
Az élő közvetítés a Sziget Fesztivál 1. napján, augusztus 8-án indul a fesztivál hivatalos YouTube csatornáján, a youtube.com/szigetofficial oldalon. A Nagyszínpad, a Világzenei Színpad és az A38 Színpad műsorából összeállított élő közvetítés a fesztivál végéig minden nap délután 3 órától késő éjszakáig lesz látható, olyan sztárokkal, mint a Placebo, a SUM41, a Hurts, a Deus és a Tankcsapda.
Ha valaki az alvást választja az éjszakai gép előtti tombolás helyett, másnap is megnézheti majd az adást.
A közvetítést ismétlik, hogy fesztiválról a más időzónákban élők se maradjanak le. A koncertek legjobb pillanatai pedig a fesztivál után még további 3 hónapig megtekinthetőek lesznek annak YouTube csatornáján.
Hét év alatt sikerült idáig fejlődnie a YouTube-nak. A hivatalos bejegyzés szerint pedig további magyar zenés videók várhatóak.
A közelmúltban megkötött megállapodások lehetővé teszik, hogy több magyar videó, zene legyen az oldalon.
Tetszik-e mai brit gyerekeknek a most 30 éves Commodore 64? Ez érdekelte a BBC-seket, amikor megkérték Mat Allen-t, hogy látogasson el egy brit londoni iskolába és mutassa be a féltve őrzött gépét. Talán nem meglepő, de nem estek hanyatt a géptől, ám még így is szolgált nekik meglepetésekkel a három évtizedes masina.
Az 1982 januárjában bejelentett gépet a Commodre Business Machines szeptemberben adta ki 595 dolláros áron, ami ezért a pénzért addig elérhetetlen grafikai és hangképességeket nyújtott. Az 1993-ban befejezett gyártásáig eladott 17–25 millió számítógéppel a C64 minden idők legtöbbet eladott számítógépmodellje lett és maradt.
Fő újdonsága a 64 Kbyte memória és a továbbfejlesztett grafikus chip volt, amely már valóban csak a megjelenítéssel foglakozott. A hangképzést ugyanis másik chip (SID) végezte, amely a maga nemében egyedülálló volt, ugyanis ez volt az első, „home computer”-be épített különálló hangvezérlő.
Amikor piacra került, valóságos csodának számított. E számítógépet akkoriban cseppet sem csak játékgépnek tartották, hanem sok helyen, Magyarországon kiváltképpen, komoly vállalati alkalmazásokra is használták.
MMO játékosok, Star Wars rajongók, figyelem! A BioWare a minap hivatalosan is bejelentette azt, amit a megjelenés után a legtöbben megjósoltak: ősztől ingyenesen is játszható lesz a Star Wars The Old Republic.
Ugyan sokan remélték és hitték, hogy a tavaly decemberben megjelent második Star Wars online játszható többjátékos szerepjáték méltó ellenfele lesz a jelenlegi MMO piacot egyedül uraló World of Warcraftnak, a statisztikák szerint azonban ez korántsem így alakult. A BioWare elmondása szerint már 1 millió alá esett az előfizető játékosok száma, felmérésük alapján ez azért történt meg, mert sokan nem szeretnek havidíjat fizetni, azonban az is kiderült, hogy a többségük visszatérne, ha a játék elérhető lenne valamilyen ingyenes modellben.
A fejlesztő BioWare és a kiadó LucasArts döntése a felhasználók nyomására pedig a következő: az SWTOR a továbbiakban havidíj nélkül is elérhető lesz bizonyos korlátozások mellett. Aki az ingyenes verzió mellett dönt, az ugyan mind a 8 kaszttal játszhat, de csak az 50-es szintig fejlesztheti karakterét, valamint fejlettebb funkciókhoz és egyes tartalmakhoz sem lesz hozzáférése, ellenben azokkal, akik továbbra is különböző módon fizetnek mindezért.
Egyébként a Star Wars: The Old Republic havidíja augusztustól körülbelül 15 dollárra csökken, érdemes megvárni a leértékelést.
Az új verziójú Instagramm appokban már nem keresheted a twitteres barátaidat. A Twitter hivatalos magyarázata szerint:
“We understand that there’s great value associated with Twitter’s follow graph data, and we can confirm that it is no longer available within Instagram.”
azaz
"Tisztában vagyunk azzal, hogy mekkora érték aTwitter követői kapcsolatháló, és megerősítjük, hogy ez többé nem elérhető az Instagrammon belül"
A The Next Web összeesküvés-elmélete szerint a "nagy értéket" magyar fordítása a "nem fizettek eleget".
Az eset csavarja, hogy a Benchmark Capital mindkét cégben érdekelt, bár azt nem írják, hogy mekkora mértékben. Alkalmasint az is lehet, hogy a jobb zsebében nincs elég pénz ahhoz, hogy azt áttegye a balba.
Valószínűbb azonban, hogy a Facebookkal való rivalizálás áll a háttérben, ám ezt – ahogy a fenti idézetből látszik – nem kommentálták hivatalosan. Marad tehát a találgatás.
A Twitter egyébként nem a teljes API-t blokkolta, továbbra is megoszthatjuk Twitteren keresztül a képeket, de a "find friends" már nem szerepel a lehetőségek között.
API: Az alkalmazásprogramozási felület vagy alkalmazásprogramozási interfész (angolul application programming interface, röviden API) egy program vagy rendszerprogram azon eljárásainak (szolgáltatásainak) és azok használatának dokumentációja, amelyet más programok felhasználhatnak.
A Twitter nem először blokol API hívásokat, 2010 júniusában a Facebook barátkereső részét nézte rossz szemmel, a közelmúltban pedig a LinkedIn-ről töröltette a csiripeket.
Rendhagyó módon nem hírekről szól az adás, hanem Németh Kriszta és Jancsa János vendégeinkkel a kis magyar podcastvilágról beszélgetünk.
Németh KrisztaMagánszáma egyedülálló művészeti alkotás a magyar nyelvű podcastek között. Különleges, mert irodalomról már többen is beszélgetnek, de irodalmat senki sem közvetít - Cippo-n kívül. A heti rendszerességű(vé vált) poscastben rövid hangjátékokat hallhatunk ismert szerzők és ismeretlen bloggerek tollából.
Jancsa János-t a bitcast hallgatói (az iTunes ajánló alapján) leginkább a Gépek lázadása podcastből ismerhetitek, ám mi nem emiatt, hanem az eddig két epizódnyi adással rendelkező Háj fájv, az első magyar gasztropodcast kapcsán hívtuk meg. A műsorukban éttermi tippeket és a férfiasan készülő étkek receptjeit osztják meg a hallgatókkal.
Közel egy órán át beszélgettünk arról, miért és hogyan podcast-elünk, mit hallgatunk, milyen eszközöket használunk, valamint arról, hogy milyen podcast-eket szeretnénk magyarul hallgatni, ha valaki megcsinálná.
Drenteller:
Figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy exkluzív reprezentációs bankkártya és irattartót ami... (2014.08.29. 18:39)Ellopják az RFID bankkártyák adatait?