Váncsa Istvánt idézve bajlódunk a headset jack dugójával. Helyrerakják a hisztis gyerekként viselkedő Apple-t és az Amazont, avagy lehet-e trademark az app store? Amikor baj, ha van a navi: demencia. Nokia 820-as hátlapot 3D nyomtatóval mindenkinek - hol a legközelebbi 3d nyomtató műhely? Egy gyűrű mindenek felett: le a jelszavakkal!
Kifejtés.
Az epizódban elhangzó linkek:
A podcast meghallgató mp3-ban, feliratkozhattok rá RSS Feeden keresztül és persze az iTunes-on is.
Korábbi adások
Intrónk a Baud of Passion.
Tetszett a bejegyzés? Oszd meg az ismerőseiddel!
Alig pár órája kért csődvédelmet az Atari, a mai magyar geek közösség meghatározó számítógépét gyártó cég. Sokunknak jelentette a geekség első élményét egy Atari gyártotta gép.
Persze ez az Atariinfo már nem az az Atari.
Az eredeti cég 1972-ben az egyike volt azoknak, akik elsőként készítettek videojátékokat. Nem csak a legendás Atari 2600-as, az Atari ST és a Falcon fűződik a nevükhöz, de számos kudarc is, mint az 5200-as vagy a Jaguar.
1984-ben fordulópont következett be a cég életében: Jack Tramiel azt követően vette meg őket, hogy otthagyta a Commodore-t. Mindössze 50$-t fizetett érte*
Az Atari a játékgépekről ezt követően állt át a házi számítógépekre, ekkor születtek a fentebb említett legendás gépek közül a Falcon, valamint az XE és az ST sorozat.
A cég azonban nem most halt meg először. Amikor 1998-ban a Hasbro megvette, csupán a névre és a szellemi jogokra tartott igényt - erre sem sokáig. Alig két évvel később már el is adta a francia Infogrames-nek a márkanevet, akik elsősorban új játékokat akartak a régi nagy név köntösében eladni.
A vállalat történetét elnézve még nem érettek meg a temetésre. Egy új - játékfejlesztésben érdekelt - beruházó sokat kamatoztathatna a névből. Talán nem véletlen az iCADE sikere, egy hasonló köntösbe bujtatott Atari konzollal és grafikailag, hangzásban felturbózott retrójátékokkal ki lehet nyitni sok geek pénztárcáját. De ez csak egy ötlet a sok közül...
Tetszett a bejegyzés? Oszd meg az ismerőseiddel!