Az Egyesült Államokban ugyan legálisan lehet jailbreakelni az iOS-t futtató eszközöket, ám valamiért az Apple mégsem szereti, ha az emberek ezt teszik. Érthető, miért. Pár hete az Apple iTunes Strore-jában egy érdekességre bukkant az Apple mobil eszközeit feltörő programozó: a jailbreak szó több helyen, még a pár évtizeddel azelőtt megjelent zenei album nevében is kitakarva szerepelt.
Whoa...when did Apple start blocking the word "jailbreak" in iTunes listings? twitpic.com/9lx7x3 (@planetbeing just noticed this)
Bár az App Store szabályzatában a jailbreak szó tiltása közvetlenül nincs benne, de a tartalmak neve és leírása szabályozva van. Az viszont még nem tiszta, hogy az Apple hogyan akaja eltitkolni a jailbreak létét azzal, hogy az alkalmazások, könyvek és zenék leírásából, sőt, akár nevéből is eltávolítja a "tiltott" szót.
A másik meglepetés a Barnes and Noble, a Nook elektronikus könyvolvasóinak felhasználóit érte, ugyanis a Háború és béke ebookban a kindled szó helyett a nookd volt olvasható. (Az Amazon könyvolvasója, a Kindle a B&N Nook vetélytársa.)
Mivel a nookd nem egy angol szó, valószínűsíthető, hogy a könyv egy rosszul kivitelezett szócsere áldozatává vált. A módosítást valószínűleg nem a könyvolvasó és nem is annak gyártója, hanem az ekönyvet kiadó cég, a Superior Formatting Publishing végezte, akik történetesen Kindle-re is publikálták ezt a könyvet.
Tegnap este az Electronic Entertainment Expo-t (röviden E3) nyitó sajtótájékoztatók sorozatát a Microsoft kezdte, a tucatnyi játékbemutató között egy érdekes bejelentés is helyet kapott, ez nem más, mint az Xbox SmartGlass. Ezzel a szolgáltatással a felhasználók könnyedén szinkronizálhatnak különböző eszközöket, például tableteket illetve okostelefonokat egy Xbox 360 konzollal, annak segítségével irányítva mindazt, ami a tévén látható. A valós idejű streamingnek köszönhetően ezentúl nem akadály, ha egy film kellős közepén ott kell hagyjuk a tévékészüléket, a SmartGlass segítségével bármikor folytathatjuk azt akár egy táblagépen is.
A játékfejlesztők is megtalálták a szolgáltatásban rejlő lehetőségeket, példaként mutatták be egy új Halo 4 játékmenet videóban, hogy egy másik eszköz segítségével a felhasználó hogyan tudja ellenőrizni valós időben statisztikáját anélkül, hogy a TV képernyőn bármilyen módon megszakadna a szórakozás. Hasonló támogatással fog érkezni a következő Madden NFL játék is.
Továbbá Xbox 360-ra is hamarosan elérhető lesz a Microsoft böngészője, az Internet Explorer, ha valaki nem rendelkezik Kinecttel, melynek segítségével az alkalmazást a felhasználó saját hangjával vezérelheti, a SmartGlass egy remek lehetőség lesz a böngészés megkönnyítésére.
A szolgáltatás egyébként cross platform lesz Windows, Windows Phone, Android és iOS rendszerekhez.
Irdatlan sebességgel telnek a hetek, már a harmadik adásnál tartunk. Múltkor igértük, hogy ha minden jól megy, lesz meglepetés vendégünk. Szerencsére sikerült összehozni a konferencia beszélgetést, így a megszokott pároson (Martinán és rajtam) kívül a másik két szerkesztőtársunk (Balázs és Artúr) is velünk tartott.
Ezt az epizódot szokatlanul későn vettük fel, sietnem kellett, hogy egyáltalán időben hazaérjek a felvétel idejére, emellett mindenféle katasztrófára felkészültünk, hogy ne maradjatok heti hallgatni való nélkül. Négy embert nem is annyira könnyű gyorsan összekapcsolni egy órányi kötetlen beszélgetésre, főleg akkor, ha ketten is külföldön élnek, ráadásul az egyiknél egy órával korábban van. Tessék, itt a harmadik adás, és miközben ti hallgatjátok, mi már a negyedik felvételére készülünk.
Már a múltkori adásban is beszéltünk egy kicsit róla, most egyrészt egy felhasználóval, másrészt több generációt reprezentáló geek csoportosulással vizsgáltuk meg a kérdést: kell-e az embereknek Siri/S-Voice, vagy csak parasztvakítás?
Beszéltünk a mindennapi felhasználásáról, telefonhoz való sugdosásról, illetve a jövőképeinkről.
Ha valaki nem nézné az egyik kedvenc sorozatunkat, az Eurekát, annak itt egy kis videó, hogyan is kellene elképzelni az álomházunkat, S.A.R.A.H-t: https://www.youtube.com/watch?v=O8Jm-AIRqwQ
Áttértünk kicsit a hangalapú felismerésről a képek feldolgozására is, és meg kellett állapítanunk, hogy ilyen szintű segítség még mindig nem elérhető az emberek számára, ha egy ázsiai feliratba ütközik a Google Goggles vagy a Microsoft Bing kép alapú keresője, elkeserítő az eredmény. https://www.youtube.com/watch?v=h2OfQdYrHRs
Ha már szóba került a Google és a Siri, kiveséztük, mennyire képes az egyik legnagyobb kereső a kérdéseinket megérteni, és konkrétan arra választ adni. Hogyhogy nem a Google jött ki elsőnek ezzel a technológiával?
Élet a tableten, miért is jó, ha van egy? Ki és mire használna egy tabletet? Ha már tablet, van-e jobb, mint az iPad?
Drenteller:
Figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy exkluzív reprezentációs bankkártya és irattartót ami... (2014.08.29. 18:39)Ellopják az RFID bankkártyák adatait?