Az USA-ban beárazták az ASUS Transformer termékét, a 64G-s verziót 600$-ra címkézték fel.

asus-transformer-padinfinity04-1330331607[1].jpg

Ennyi pénzért egy WiFi-s, 64GB háttértárolós, NVIDIA Tegra 3-mal szerelt gépet kapunk, 1.920x1.200-es felbontású 10 colos Super IPS+ képernyővel.

Közben még mindig csak találgatások vannak a Microsoft Surface áráról, a TheNextWeb szerint a fenti Transformerrel összehasonlítható verzió valószínűleg szintén 600$-ért kerül majd a virtuális boltok polcaira. 

Emlékeztetőül az RT szintén WiFi-s, NVIDIA Tegra 3-mal szerelt gép, 1.366×768 felbontással, s ha igaza van a TNW-nek, akkor ezért a pénzért csupán 32GB háttértárat kapunk.

Az ár és a hardware még persze nem sorsdöntő, ott van a használhatóság is. Irodai szinten a legelterjedtebb a Microsoft, magáncélokra egyre elterjedtebb az OSX, 2012 viszont még mindig nem a Linux éve, de ettől még az Android nem nagyon fog labdába rúgni, akkor már inkább Chromium. 

Valószínűbb inkább, hogy a Transformer hype-pal felmérték a software/hardware gyártók az igényt, és ahogy az EEE PC után volt, tömegével fognak jönni a jóval olcsóbb tabpadok (tablet notepad). Ahogy a netbooknál, úgy én itt is inkább a Microsoft térnyerését jósolnám, mint a Linux/Android vonalat.

Microsoft Surface RT specifikáció

OS: Windows 8 RT
Processzor: NVIDIA® Tegra® 3
Méret: NA x NA x 9.3mm, 676g
Memória: NA
Cloud: NA
Kapcsolat: WiFi
Képernyő: 10.6” ClearType HD Display (1.280 x 720 pixels)
Kamerák: NA
Interfész: microSD, USB 2.0, Micro HDMI, 2×2 MIMO antenna
Áramellátás: tabletként 31.5W
Egyéb funkciók: GPS, VaporMg Case & Stand

ASUS Transformer specifikáció

OS: Android™ (1) 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS)
Processzor: Qualcomm® MSM 8260A Snapdragon™ S4 Krait Dual-core 1.5Ghz CPU(3G ) NVIDIA® Tegra® 3 Quad-core T33@ 1.6GHz (WIFI)
Méret: 263 × 180.8 × 8.5mm, 598g
Memória: DDR3L 1GB / Storage: 32/64GB
Cloud: 8GB of ASUS WebStorage for life
Kapcsolat: 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0, A2DP
Képernyő: 10.1" WUXGA Full HD (1920 × 1200) LED Backlit screen with 10-finger multi-touch, Super IPS+ display with 600 nits brightness 
Kamerák: Rear 8MP Auto-focus w/LED Flash, F/2.2 Aperture, 1080p video recording 
Front 2MP for video conferencing 
Interfész: 2-in-1 Audio Jack (Head Phone / Mic-in) / 1 × Micro-D HDMI 1.4a port / 1 × microSD Card Slot / Dual microphone / 1 × Stereo Speaker
Áramellátás: tabletként: 25Wh – 9.5 óra
tablet+dock: 25Wh+ 19.5Wh – 14 óra
Egyéb funkciók: GPS, G-Sensor, Light Sensor, Gyroscope, E-compass

Ide hirdetést tehetnénk, de nem teszünk, mert jófejek vagyunk.

forras.pngA mostani hőség már nem mondható kellemesnek, sőt, ez már veszélyes. Nagyon fontos, hogy elegendő folyadékot juttass be és ahogy tudod, hűtsd magad. Mielőtt magasabb szintű tanácsokat adnék, térjünk inkább rá a bejegyzés lényegére: tudd, honnan tudsz hűsítőt szerezni, még akkor is, ha nincs nálad pénz vizet, üdítőt venni.

Egy éve már volt egy kezdeményezés a mindenki számára elérhető ivókutak címeinek gyűjtésére, de az ott összegyűjtött budapesti kutak száma sajnos elenyésző. Most viszont a @ndavid42-nek és több lelkes segítőnek köszönhetően már összegyűlt pár ivókút.

Itt az ideje, hogy a közösség segítségét is igénybe vegyük.
Ha tudsz egy olyan kútról, ami még nincs a térképen, add hozzá, vagy írj hozzászólást!

Ha más kliensből nézed, tessék, itt a budapesti ivókutak térképe.

- Te tényleg programozol? - kérdezte a srác. - Igen! - válaszoltam. - Akkor nem hiszem el, hogy csaj vagy! Csajok nem tudnak programozni!

A fenti beszélgetés még a múlt évezred végén zajlott egy szilveszteri bulin, de azóta nem sokat haladt a világ. A Girls Who Code változtatni akar ezen.

Computer literate

A General Electric, a Google, az eBay, és a Twitter is csatlakozott a Girls Who Code programhoz, ami céljául tűzte ki, hogy a gimnazista lányok között népszerűsítse az informatikai továbbtanulást. Idén nyáron 20 hallgatót vezetnek be a programozás, a design és a vállalkozás rejtelmeibe egy informatikai cégnél.

A Girls Who Code statisztikája szerint a főiskolát végzők 57%-a nő, míg az informatikai végzettség megszerzésében ugyanez az arány 14% (USA). Magyarországon a felsoktatásban részvtvevők 56%-a , informatikai képzésben 15% vesz részt.

Sara Haider, a Twitter mérnöke blogbejegyzésben reményét fejezi ki, hogy a Girls Who Code segítségével több fiatal nő fontolja meg, hogy képességeit a mérnöki képzésben kamatoztassa. A Twitter úgy tervezi, hogy a program végzőseit alkalmazni is fogja. A Girls Who Code 2013-ban további cégekkel és városokkal bővítené képzését.

A 90-es évek elején egyedül voltam lány a gimnázium számítógép laborjában. Persze jelentkeztek más lányok is, de ők félév után inkább más fakultációt választottak. A 90-es évek közepén - végén már sokkal nagyobb arányban vettünk részt a különböző informatikai képzésekben, nem tudok arról, hogy hányan maradtak a szakmában.

Beszélgetéseim alkalmával a programozást tanulásának lehetőségét az "ehhez én úgyse értek" és "nekem ez túl bonyolult" kifogással hárították el, ami véleményem szerint csak amiatt állja meg a helyét, mert egész iparág épült arra, hogy az informatikát misztifikálja.

via Verge

w680[1].jpg

@fb2 sérelmezte, hogy a Diablo III-at csak online lehet játszani. Ezzel a szankcióval próbálják a játékgyártók évek óta visszaszorítani - sikertelenül - az illegális játékletöltéseket (nekem elsőre az Assassin Creed ugrik be, de valószínűleg azért, mert azzal játszottunk is).

A játékkal offline is játszani vágyóknak örömmel jelentjük, hogy máris megjelent a Diablo 3 offline crack bétája.

Azt szeretem a Star Trek-ben, hogy szép lassan minden találmányuk megvalósul. Az alábbi videón egy Tricorderhez hasonló eszközt láthattok működés közben(!), ami gond nélkül elemez különböző gázokat (szénmonoxid, alkohol a leheletedben, de akár gázszivárgásnál is figyelmeztet - egy vagyont spórolhattam volna meg ezzel pár éve), fényerőt mér, a levegő nedvességtartalmát, de különböző hangok, mozgások alapján még azt is megmondja, hogy jól érzi-e magát a babád.

Kezdetnek ott van a mobil telefon, ami azért már az eredeti sorozatban sem volt annyira lehetetlennek tűnő szerkentyű, de azért van már tabletünk is (ami az Űrodüsszeiában jelent meg elsőként, de a Star Trekben rengetegszer előfordult), sőt a 3D nyomtatóknak köszönhetően replikátor kezdeményünk is.

Ez azonban csak a kezdet, az igazi finomság a tudományos és orvosi tricorder!

A CES 2012-n versenyt hirdettek, 10 millió US$-t kap az, aki kifejleszt egy orvosi diagnosztikai tricordert. A KickStart-on jelenleg is gyűjtenek a Sensordrone tömeggyártására és továbbfejleszésére, ami ugyan még messze van az orvosi rendelőtől, de már egy lépéssel közelebb a tricorder megvalósításához.

Közben reménykedhetünk, hogy a fájdalommentes injekciós tű mihamarabb eléri az orvosi rendelőket.

Martina szerint nyaralni voltam, de nem úgy van ám az! Ki kellett hagynom egy hetet a szerkesztésből, mert külföldön volt dolgom, de sajnos nem a hasamat süttettem. Akinek hiányoztam, jó hírem van, akinek nem, azt üdvözlöm újra.

Bejelentések idejét éljük át, nézzük, miket kapott most a kocka nép, miért csorog a nyál? Közben bakizunk nektek rengeteget, fogjuk rá a hőségre. A random búgásokért elnézést kérek, nem én gerjedtem, max. a gép.

  • Mit hozott a Microsoft bejelentése?
    • Jött ugye a Surface, amiről már mi is cikkeztünk, kétszer is. Mire lesz képes? Siker, vagy bukás?
    • Windows Phone 8 is jön, de egyik most kapható WP telefon sem fogja megkapni. Aucs? Mit csinál a Nokia a nemrég hazánkban is kapható Lumia 900-zal?
    • Később fejből soroltam a WP 7.5 Tango frissítés lényegesebb elemeit, remélem, jól emlékeztem!
  • Mi a helyzet az iOS terén?
    • Hozott komolyabb fejlődést a hatos verziójú rendszer? Az óra ikon frissülése biztos nem egy közüllük.
    • Átnyálaztuk a frissítésekről szóló hivatalos oldalt.
      • Beszélgettünk egy kicsit a térképekről. Apple, Nokia, Bing, Google, Yahoo(?) – melyik a jobb?
      • Martina írt még anno a Podcast appról.
      • Vitáztunk arról, mit tud az AirPlay, s mit nem, de ezt jobban tudják azok, akik használják is. Droidos révén meghagyom ezt másoknak.
      • A végére azért találtunk pár jó ötletet, de még mindig nem taglózott le a frissítés.
    • Kiderült, hogy nem hallgatok podcasteket, de ezután igérem, megpróbálok beszerezni valami jó appot, és unalmasabb perceimben azt (is) hallgatom.
  • A Google I/O bejelentést meséltem el Martinának, mik dobbantották meg a szívemet. Ha még nem nézted volna meg a frissiben írt, képekkel illusztrált bejegyzésemet, tedd meg gyorsan! Ha vizuálisabb típus vagy, és van időd, nézd meg a teljes keynote-ot!
    • Az egyik fontosabb bejelentésről, a prediktív billentyűzetről beszéltünk. Derpegtem egy sort a Windows Phone beviteléről. Hiába, nekem ez a mániám.
    • Amúgy a Swype már magyarul is ért, súgdoss a fülébe magyar szavakat!
    • További megfigyeléseket tettem a képernyőképek és a videók alapján, ami eleinte nem is voltak olyan feltűnőek.
    • Megismertettem Martinát a Google Maps transit naviról, ami iszonyatosan hasznos állat. Tessék használni!
    • Kis kitérő: Martina és a parkolócetli. Avagy hogyan lehet alacsonyabb vérnyomást venni.
    • Lesz valami itthon is a Telenornál? Várhatóak a mobil számla terhére történő vásárlás?
    • Ígértem még videót a Nexus Q-ról, hogy könnyebben érthető legyen, mi is az.
    • Gyártottunk még egy pár összeesküvéselméletet.
  • Mellesleg várjuk a szponzorokat, mi is szívesen kimentünk volna az I/O-ra, és iszonyatosan boldogan hoztunk volna haza egy Nexus 7-et, Q-t, és egy Galaxy Nexust. No de ki nem? Közben persze tudósítanánk is live az eseményekről, meg az első kézbevételről!

A podcast meghallgató mp3-ban, feliratkozhattok rá RSS Feeden keresztül és persze az iTunes-on is.

« Előző adás

Intrónk a Baud of Passion.

rólunk

Mindenről írunk, amiben áram folyik.
Vagy nem.

Ötleted, véleményed van? Küldj nekünk emailben bármit! (Max. kidobjuk.)

bitbloghu@gmail.com

Jelen vagyunk Twitteren és Facebookon is. Ha kisebb hírekről, érdekességekről is szeretnél hallani, kövess minket ott is!

aktív bejegyzések

címkék

1020 (1) 18+ (1) 2012 (1) 3d (2) 3D (12) 4 (1) 610 (1) 820 (1) 920 (1) Ace (1) Ace 2 (1) Ace 3 (1) Ada (1) adakozás (1) adatforgalom (1) adathalász (1) adatvédelem (1) adwords (1) agyhullám (1) ajándék (1) akció (3) album (1) alkohol (1) állás (2) Amazon (3) Android (43) android (5) Anglia (1) angrybirds (3) Angry Birds (1) Anonymous (1) AOL (1) API (1) app (17) App (1) apple (3) Apple (30) apple tv (2) appstore (1) App Store (1) arany (1) arm (1) ARM (1) ASUS (2) Atari (2) atomkatasztrófa (1) autó (1) Avengers (1) baba (1) babakocsi (1) baby (1) baki (1) baktérium (1) bankkártya (1) Barabási Albert-László (1) Battlestar Galactica (1) bejelentés (2) betörő (1) bezár (1) bikini (1) billentyűzet (1) Bing (2) bitcast (47) biztonság (3) Blackberry (1) BlackBerry (1) blizarrd (1) Bluetooth (1) böngésző (1) bőr (1) Borat (1) börtön (1) box.net (1) bryce (1) Budapest (2) Call of duty (1) camera (3) capcha (1) CD (1) cenzúra (4) CES (1) chrome (1) cippo (1) cloud (2) Commodore (1) Convertibles (1) Core (1) crossplatform (1) csalás (1) csőd (1) Curiosity (1) Darpa (1) DataTraveler (1) daz (1) daz studio (1) Desire 500 (1) Desire C (1) Device Manager (1) diablo (1) diákigazolvány (1) diktálás (1) DNS (2) Doctor Who (1) domain (1) DOS (1) DreamWorks (1) Drone (2) Dropbox (4) DuoS (1) e-kormányzat (1) e-vizum (1) elektromos (1) elmélet (1) embedded (1) Enterprise (1) érintőképernyő (1) Észak-Korea (1) Észak Korea (1) EU (1) eureka (1) Európai Unio (1) exoskeleton (1) EyeTap (1) Facebook (13) facebook (1) fail (1) FBI (2) Feedly (1) fegyver (3) Fehér ház (1) fejlesztő (1) felbontás (1) felhő (1) fénykép (1) Fesztivál (1) Fiat (1) Firefox (1) Flickr (2) flipboard (1) földrengés (1) folyadékhűtés (1) fotó (3) Foursquare (2) foursquare (2) frissítés (1) Fukoshima (1) G2 (1) Galaxy (5) Galaxy Tab (1) game (1) gamer (1) gamers (1) games (1) Game of Thrones (1) Gear (1) geek (1) geekanya (1) geek chic (2) geogebra (1) Gépek lázadása (1) Glass (1) gmail (1) GoMiso (1) Google (45) google (4) Google+ (1) Google Books (1) Google Calendar (1) Google Drive (3) Google Fiber (1) Google Glass (2) Google Glasses (2) Google Maps (3) Google naptár (1) Google Play (1) Google Reader (18) google tv (2) görkorcsolya (1) görkori (1) GPS (3) gyerek (2) gyógyászat (1) gyorshír (1) hack (2) hajózás (1) Háj Fájv (1) HAL (1) halo (1) hálózat (1) hexagon (1) hiba (2) hitachi (1) hoax (1) hologram (1) Home (1) Horvátország (2) hotspot (1) HP (1) HTC (5) HTML5 (1) hurrikán (1) HyperX (1) ICS (1) IFTTT (1) iGO (1) IM (1) ingyen (7) ingyenes (1) injekciós tű (1) instagram (3) Instagram (6) Intel (2) intel (1) Intel NUC (1) interjú (1) internet (3) IO (2) ios (1) iOS (12) ipad (3) iPad (3) iPhone (4) iphone (2) iPod (1) Irán (1) írás (1) Iron Man (1) iskola (3) ISP (1) ISS (1) iTunes (1) itunes (1) ivókút (1) Jancsa János (1) japán (1) Japán (1) játék (10) játékosok (1) Java (2) jelszó (2) Joss Whedon (1) jurassic park (1) kamera (1) karácsony (2) káromkodás (1) katasztrófa (1) kategória (1) kávé (1) Kazahsztán (1) kép (1) képek (1) kézírás (1) kiállítás (1) Kickstart (1) Kickstarter (2) kindle (1) Kindle (2) Kingston (2) KitKat (1) Kit Kat (1) Kodak (1) közlekedés (1) közösségi média (1) kupon (1) kütyü (2) LAN-party (1) launcher (1) leap (1) Lego (1) Lenovo (1) Leonard Nimoy (1) lg (1) LG (4) Linus Torvalds (2) Linux (3) lippile (1) LittleBits (1) little printer (1) live (1) Locato (2) London 2012 (1) lopás (1) Louis Vuitton (1) Lovelace (1) Lumia (5) Madakaszkár (1) Magánszám (1) Magyarország (2) Maps (1) Mars (1) MasterCard (1) McAfee (1) McDonalds (1) Medal of Honor (1) Meebo (1) menü (1) mérnök (1) mib (1) Microsoft (14) microsoft (2) Miso (1) mmorpg (1) mobil (5) mobilinternet (3) mobiltárca (1) Mocrosoft (1) monitor (1) Motorola (1) mp3 (1) mp3 lejátszó (1) munka (3) MySpace (1) nanotechnológia (1) napszemüveg (1) NAS (1) nasa (1) NASA (3) National Geographics (1) Navy Seals (1) Németh Kriszta (1) netbook (1) Neus (1) New York (2) Nexus (7) Nexus 4 (1) Nexus 5 (2) Nexus 8 (1) NFC (3) Nokia (8) nook (1) notebook (2) Note 3 (1) NSA (1) Nvidia (2) nyár (1) nyaralás (4) NYPD (1) Office (1) Office 365 (1) okostelefon (3) oktatás (1) Olimpia (1) One (3) One S (1) One V (1) opensource (1) Open Hardware (1) Oracle (2) Oroszország (1) orvos (2) Oyster (1) PadFone (1) panasonic (1) Panasonic (1) paranoid (1) PC (1) person of interest (1) Phone (1) pishing (1) Pixel (1) podcast (8) Pollner (1) pornó (1) Portal (1) portal (1) posterous (1) POV (1) Prince of Persia (1) PRISM (1) programozó (1) protézis (1) QR (1) quadcopter (1) QuickOffice (1) R2D2 (1) RapidShare (1) Raspberry Pi (1) ray (1) RED (1) reklám (3) rémhír (1) rendőrség (1) retina (5) retro (2) RFID (2) rizsfőző (1) roaming (2) robot (3) rss (17) RSS (1) rss olvasó (17) S3 (1) S4 (1) sajtóbejelentés (3) sajtóközlemény (5) Samsung (14) samsung (1) San Francisco (1) scanner (1) SD kártya (1) sennheiser (1) Sensordrone (1) Series 9 (1) sim (1) Siri (1) siri (1) SketchUp (1) Skype (2) smartphone (2) smartwatch (1) Smithonian (1) social media (2) software (1) sony (1) Sony (4) Sony Ericsson (1) SSD (1) startup (1) starwars (1) Star Trek (7) Star Wars (1) steam (1) Steam (2) STEM (1) Steve Jobs (1) Steve Mann (1) Steve Wozniak (1) StreetView (2) Streisand (1) Surface (7) szabadalom (3) szex (1) Sziget (1) szolgáltató (1) szomszéd (1) T-Mobile (3) t-shirt (1) tablet (8) Tablet (1) támadás (1) tanulás (1) tárhely (1) tarifa (1) TBBT (1) TED (1) Tegra3 (1) tegra3 (1) TELE2 (1) telefon (7) Telekom (1) Telenor (2) térkép (3) Tesla (1) teszt (7) tipp (3) Titanic (1) töltő (1) top (1) Törökország (1) Toshiba (1) Transformer (1) Translate (1) Trimble (1) tudomány (2) twitter (5) Twitter (10) tycoon (1) új (1) Ukky (1) ultrabook (2) űrkutatás (1) USB (3) USB3 (1) utazás (1) üvegszál (1) Valve (3) vásárlás (2) Vatikán (1) vélemény (1) verseny (1) vicc (2) videó (2) vietnam (1) Viper (1) vírusírtó (1) víz (2) Vodafone (2) VW (1) Wallet (1) webcam (1) WhatsApp (1) Wi-Drive (1) wifi (2) William Shatner (1) Wil Wheaton (1) winamp (1) Windows (4) Windows 8 (2) Windows Phone (1) windows phone (3) WWDC (1) xbox (2) Yahoo (1) Youtube (3) zene (1) Zuckerberg (3)
süti beállítások módosítása